MKTG SR - pasek na kartach artykułów

EkoHERO 2021. Tarnów: Odpowiedzialność i środowisko

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Tarnów kładzie ogromny nacisk na edukację ekologiczną mieszkańców. Piękne miasto, słynące jako polski biegun ciepła, od z górą 20 lat prowadzi aktywną działalność proekologiczną. Teraz jest laureatem w Plebiscycie EkoHERO Małopolski 2021.
Marek Kaczanowski, dyrektor tarnowskiego Wydziału Ochrony Środowiska (po prawej) odbiera laur z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego, Józefa
Marek Kaczanowski, dyrektor tarnowskiego Wydziału Ochrony Środowiska (po prawej) odbiera laur z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego, Józefa Gawrona Anna Kaczmarz

Jednym z głównych działań proekologicznych prowadzonych w Tarnowie, jest edukacja ekologiczna dzieci oraz młodzieży szkolnej. Władze Tarnowa od wielu lat (już od roku 1999) prowadzą aktywną politykę proekologiczną. Wielką wagę przywiązuje się do inwestycji i przedsięwzięć mających chronić środowisko naturalne.

Co roku organizowane są imprezy o tematyce ekologicznej, m.in. „Posprzątajmy razem Tarnów” czy „Sprzątanie Wątoku”. Głównym celem jest pogłębienie świadomości ekologicznej tarnowian i rozwinięcie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy.

EkoHERO 2021. Tarnów: Odpowiedzialność i środowisko
UM Tarnów

Corocznie na edukację ekologiczną Tarnów przeznacza dziesiątki tysięcy złotych, które uzupełniane są o środki ze źródeł zewnętrznych, głównie WFOŚiGW w Krakowie. Zorganizowano kampanię ekologiczną „Klimat się zmienia - zmień sposób myślenia. Zmieniaj nawyki - nie klimat!”, w ramach której dofinansowano działania edukacyjno-ekologiczne prowadzone w tarnowskich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych.

EkoHERO 2021. Tarnów: Odpowiedzialność i środowisko
UM Tarnów

Konkurs na wykonanie budki lęgowej „Zaprośmy ptaki do Tarnowa” został przeprowadzony przy współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Ochrona bioróżnorodności poprzez pogłębienie świadomości ekologicznej dzieci i rozwinięcie w nich poczucia współodpowiedzialności, jest jednym z aspektów kształtowania postawy proekologicznej wśród mieszkańców Tarnowa.

EkoHERO 2021. Tarnów: Odpowiedzialność i środowisko
UM Tarnów

Warto wspomnieć, że w mieście regularnie odbywają się akcje sprzątania, w których udział biorą głównie uczniowie tarnowskich szkół i przedszkolaki oraz podopieczni zakładów karnych w Tarnowie. Podczas ostatniej akcji zebrano 0,72 tony odpadów oraz surowce wtórne.

EkoHERO 2021. Oni mają inicjatywę, pomysły i wyniki! Poznaj ...

ORGANIZATOR PLEBISCYTU

__________

PARTNER GŁÓWNY PLEBISCYTU

__________

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski