MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekonomia w pieluszce

Częstym argumentem przemawiającym za stosowaniem pieluszek wielorazowych jest ten ekonomiczny. Obok ekologii i zdrowia dziecka (zobacz: Zalety pieluszek wielorazowych) aspekt finansowy jest najczęstszym z wymienianych przez rodziców powodów używania wielorazówek.

Fot. Flikr CC

7 powodów, dla których używanie wielorazówek się opłaca.

Czy słusznie? Zobaczcie sami…

7 powodów, dla których używanie wielorazówek się opłaca

1. Na pieluszki jednorazowe dla swego pierworodnego wydacie nawet 4 tys. złotych (w ciągu 2,5 roku pieluchowania dziecka). Koszt ten musicie ponieść za każdym razem – zatem z każdym dzieckiem wydatki się mnożą.

2. Za wywóz odpadów też trzeba zapłacić. W ciągu dwóch i pół roku przewiniecie swoje dziecko około 6000 razy, lub nawet więcej… w każdym razie – liczba jest imponująca. Imponująca jest również dwutonowa góra śmieci, która wyląduje na wysypisku. Koszt wywozu odpadów – niestety również z waszej kieszeni.

3. Pieluszki wielorazowe kosztują o połowę mniej niż jednorazówki. Chcąc zaopatrzyć się w naprawdę komfortową wyprawkę dla swojego dziecka musicie liczyć się z wydatkiem rzędu 1 900 zł. - 0czywiście możecie zrobić to dużo bardziej ekonomicznie. To niecała połowa tego, co wydalibyście na jednorazówki! W sumie 36 pieluszek i 4 dowolne otulacze pozwolą pieluszkować od urodzenia do momentu nauki korzystania z toalety.

4. Wydatek na jedną pieluszkę wielorazową zwraca się po 10 dniach! Innymi słowy – w ciągu 10 dni zużyjecie tyle jednorazówek, że z powodzeniem możecie kupić za tę kwotę pieluszkę wielorazową.

5. Na pranie pieluszek wydacie niecałe 20 złotych miesięcznie. Uwzględniając koszt prądu, wody, proszku oraz dodatku sanityzującego – to naprawdę niewielki koszt. Wstawienie i rozwieszenie prania zajmuje mniej więcej tyle czasu, co wypad do sklepu po jednorazówki.

6. Więcej dzieci, te same pieluszki. Za pieluszki wielorazowe płaci się tylko raz, a może z niego korzystać drugie i trzecie dziecko. Stosik pieluszkowy nie do zdarcia!

7. Tarty i Zakopane, Alpy i Szwajcaria, czyli… z oszczędności na wakacje. Korzystając z pieluszek wielorazowych, przy jednym dziecku oszczędzacie blisko 2000 złotych, dwoje dzieci – to już 5000 złotych, troje – ponad 8000 złotych. Za taką kwotę można wybrać się na fajne, rodzinne wakacje!

Autor artykułu: Elżbieta Klimek

Inne artykuły na dziecisawazne.pl:
Pranie pieluszek wielorazowych
Zalety pieluszek wielorazowych
Rodzaje pieluszek wielorazowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski