Ekspedientka z Oświęcimia ma problemy, sprzedała alkohol...

Ekspedientka z Oświęcimia ma problemy, sprzedała alkohol nieletniej

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Nie wszyscy sprzedawcy sprawdzają dowody osobiste klientów

Nie wszyscy sprzedawcy sprawdzają dowody osobiste klientów ©KPP Oświęcim

Ekspedientka z Oświęcimia podejrzana jest o sprzedaż alkoholu nieletniej. To błąd, który może ja wiele kosztować.
Nie wszyscy sprzedawcy sprawdzają dowody osobiste klientów

Nie wszyscy sprzedawcy sprawdzają dowody osobiste klientów ©KPP Oświęcim

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy oświęcimscy strażnicy miejscy, patrolując rejon Osiedla Stare Stawy w Oświęcimiu zauważyli dwoje nieletnich spożywających alkohol.

Na widok zbliżających się strażników nastolatkowie odrzucili od siebie butelki z piwem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej na miejsce wezwali policjantów, którzy zatrzymali 17 – letnią mieszkankę Oświęcimia oraz jej o cztery lata młodszego kolegę z Zaborza.


- W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nastolatka piwa kupiła w jednym ze sklepów na terenie miasta. W związku z tym policjanci udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie ustalili, że osobą podejrzaną o złamanie zakazu sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej, jest ekspedientka - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej policji.

Teraz kłopoty mają zarówno nastolatkowie, jak i pracownica sklepu, w którym kupiły one alkohol.

Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców, natomiast materiały w ich sprawie zostaną przekazane do Sadu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Natomiast wobec ekspedientki zostało wszczęte postępowanie o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. Dodatkowo o zdarzeniu zostanie powiadomiony Urząd Miasta w Oświęcimiu, który może rozważyć cofnięcie sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
w sklepie m.szewczyka notorycznie sprzedają alkohol nieletnim

rodzice z przedszkola 16 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

nibyochroniarze siedzą nawaleni w samochodzie piją piwo i się śmieją, rodzice widzą jak się ignoruje ustawe o trzeżwości.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Normalne

A jest paragon zakupu ? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

jak nie maja dowodow to nic jej nie zrobia paragon ze sklepu jest ? Jak ja zglosze strazy miejskiej ze ukradli mi milion euro z portfela to uwieza raczej nie... Tez pracuje w sklepie i jak widze te...rozwiń całość

jak nie maja dowodow to nic jej nie zrobia paragon ze sklepu jest ? Jak ja zglosze strazy miejskiej ze ukradli mi milion euro z portfela to uwieza raczej nie... Tez pracuje w sklepie i jak widze te gowniary co przychodza wymalowane 14 latki po alkohol i papierosy mam ochote strzelic w ryj . Najbardziej zdumiewa mnie to ze nawet probuja udawac angielki i lamiacym jezykirm licza na szczescie hahah pozdrawiam . zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo