Ekstraklasa 2018/2019 [TERMINARZ, WYNIKI, TABELA, STRZELCY]

Ekstraklasa 2018/2019 [TERMINARZ, WYNIKI, TABELA, STRZELCY]

red.

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Ekstraklasa 2018/2019 [TERMINARZ WYNIKI TABELA STRZELCY]
1/7
przejdź do galerii

Ekstraklasa 2018/2019 [TERMINARZ WYNIKI TABELA STRZELCY] ©Karolina Misztal

Wyniki meczów Ekstraklasy. Rozpoczął się kolejny sezon piłkarskiej Ekstraklasy. W sezonie 2018/2019 każdy zespół będzie mieć do rozegrania 30 meczów sezonu zasadniczego oraz 7 spotkań fazy finałowej. Początek sezonu 21 lipca 2018, koniec zmagań piłkarzy 19 maja 2019. Sprawdź jaki jest terminarz Ekstraklasy, wyniki meczów Ekstraklasy, tabela Ekstraklasy oraz kto jest najlepszym strzelcem Ekstraklasy.

Mecze Ekstraklasy


Przez cały sezon 2018/2019 Ekstraklasy rozegranych zostanie 296 meczów. W lidze zagra 16 drużyn. Beniaminkami ligi są Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Legia Warszawa.

TABELA EKSTRAKLASY NA SEZON 2018/2019


MiejsceKlubMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramkiPunkty
1.Piast Gliwice33006-29
2.Lech Poznań33005-19
3.Zagłębie Lubin32016-46
4.Jagiellonia Białystok32013-16
5.Górnik Zabrze31205-35
6.Lechia Gdańsk31202-15
7.Śląsk Wrocław31114-34
8.Korona Kielce31114-44
9.Wisła Kraków31112-24
10.Legia Warszawa31113-44
11.Zagłębie Sosnowiec31025-40
12.Miedź Legnica31023-53
13.Arka Gdynia30210-02
14.Wisła Płock30123-51
15.Cracovia30121-51
16.Pogoń Szczecin30030-60


WYNIKI EKSTRAKLASY - SEZON 2018/2019


Wyniki Ekstraklasy - 1. kolejka

  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:3 (1:2)
  • Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (1:1)
  • Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0
  • Wisła Płock - Lech Poznań 1:2 (0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (1:0)


Wyniki Ekstraklasy - 2. kolejka

  • Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Wisła Płock 1:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (1:0)
  • Lech Poznań - Cracovia 2:0 (1:0)
  • Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - Miedź Legnica 2:1 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)


Wyniki Ekstraklasy - 3. kolejka

  • Cracovia - Arka Gdynia 0:0
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0
  • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 1:2 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

TERMINARZ EKSTRAKLASY - SEZON 2018/2019


4. kolejka - 11 - 12 sierpnia
  • Arka Gdynia - Górnik Zabrze
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław
  • Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec
  • Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
  • Piast Gliwice - Legia Warszawa
  • Pogoń Szczecin - Cracovia
  • Wisła Kraków - Wisła Płock
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok


5. kolejka - 18 - 19 sierpnia
  • Cracovia - Zagłębie Lubin
  • Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
  • Lech Poznań - Wisła Kraków
  • Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec
  • Miedź Legnica - Korona Kielce
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin
  • Wisła Płock - Arka Gdynia


6. kolejka - 25 - 26 sierpnia
  • Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica
  • Korona Kielce - Arka Gdynia
  • Legia Warszawa - Wisła Płock
  • Piast Gliwice - Cracovia
  • Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
  • Wisła Kraków - Górnik Zabrze
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań
  • Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław


7. kolejka - 1 - 2 września
  • Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec
  • Cracovia - Legia Warszawa
  • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
  • Lech Poznań - Piast Gliwice
  • Lechia Gdańsk - Korona Kielce
  • Miedź Legnica - Zagłębie Lubin
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
  • Wisła Płock - Jagiellonia Białystok


8. kolejka - 15 - 16 września
  • Jagiellonia Białystok - Cracovia
  • Legia Warszawa - Lech Poznań
  • Piast Gliwice - Arka Gdynia
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce
  • Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
  • Wisła Płock - Miedź Legnica
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
  • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze


9. kolejka - 22 - 23 września
  • Arka Gdynia - Lech Poznań
  • Cracovia - Wisła Płock
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
  • Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec
  • Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
  • Miedź Legnica - Legia Warszawa
  • Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

10. kolejka - 29 - 30 września
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
  • Lech Poznań - Miedź Legnica
  • Legia Warszawa - Arka Gdynia
  • Piast Gliwice - Górnik Zabrze
  • Wisła Kraków - Korona Kielce
  • Wisła Płock - Lechia Gdańsk
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
  • Zagłębie Sosnowiec - Cracovia


11. kolejka - 6 - 7 października
  • Arka Gdynia - Zagłębie Lubin
  • Cracovia - Wisła Kraków
  • Górnik Zabrze - Lech Poznań
  • Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
  • Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
  • Miedź Legnica - Piast Gliwice
  • Pogoń Szczecin - Wisła Płock
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa


12. kolejka - 20 - 21 października
  • Cracovia - Górnik Zabrze
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
  • Lech Poznań - Korona Kielce
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków
  • Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
  • Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock
  • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica


13. kolejka - 27 - 28 października
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
  • Korona Kielce - Cracovia
  • Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
  • Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań
  • Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec
  • Wisła Płock - Piast Gliwice


14. kolejka - 3 - 4 listopada
  • Arka Gdynia - Pogoń Szczecin
  • Cracovia - Miedź Legnica
  • Lech Poznań - Lechia Gdańsk
  • Legia Warszawa - Górnik Zabrze
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce
  • Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok


15. kolejka - 10 - 11 listopada
  • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
  • Korona Kielce - Piast Gliwice
  • Lechia Gdańsk - Cracovia
  • Miedź Legnica - Arka Gdynia
  • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
  • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
  • Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec


16. kolejka - 24 - 25 listopada
  • Arka Gdynia - Wisła Kraków
  • Cracovia - Śląsk Wrocław
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze
  • Lech Poznań - Wisła Płock
  • Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
  • Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec
  • Pogoń Szczecin - Miedź Legnica
  • Zagłębie Lubin - Legia Warszawa


17. kolejka - 1 - 2 grudnia
  • Cracovia - Lech Poznań
  • Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
  • Legia Warszawa - Korona Kielce
  • Miedź Legnica - Wisła Kraków
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
  • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
  • Wisła Płock - Górnik Zabrze
  • Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin


18. kolejka - 8 - 9 grudnia
  • Arka Gdynia - Cracovia
  • Górnik Zabrze - Miedź Legnica
  • Korona Kielce - Wisła Płock
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław
  • Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec
  • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
  • Zagłębie Lubin - Piast Gliwice


19. kolejka - 15 - 16 grudnia
  • Cracovia - Pogoń Szczecin
  • Górnik Zabrze - Arka Gdynia
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice
  • Miedź Legnica - Lechia Gdańsk
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce
  • Wisła Płock - Wisła Kraków
  • Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań


20. kolejka - 22 grudnia
  • Arka Gdynia - Wisła Płock
  • Korona Kielce - Miedź Legnica
  • Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
  • Wisła Kraków - Lech Poznań
  • Zagłębie Lubin - Cracovia
  • Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa


21. kolejka - 9 - 10 lutego
  • Arka Gdynia - Korona Kielce
  • Cracovia - Piast Gliwice
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin
  • Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
  • Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec
  • Wisła Płock - Legia Warszawa


22. kolejka - 16 - 17 lutego
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
  • Korona Kielce - Lechia Gdańsk
  • Legia Warszawa - Cracovia
  • Piast Gliwice - Lech Poznań
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
  • Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
  • Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia


23. kolejka - 23 - 24 lutego
  • Arka Gdynia - Piast Gliwice
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
  • Korona Kielce - Pogoń Szczecin
  • Lech Poznań - Legia Warszawa
  • Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
  • Miedź Legnica - Wisła Płock
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin


24. kolejka - 2 - 3 marca
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
  • Lech Poznań - Arka Gdynia
  • Legia Warszawa - Miedź Legnica
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
  • Wisła Płock - Cracovia
  • Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
  • Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce

25. kolejka - 9 - 10 marca
  • Arka Gdynia - Legia Warszawa
  • Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice
  • Korona Kielce - Wisła Kraków
  • Lechia Gdańsk - Wisła Płock
  • Miedź Legnica - Lech Poznań
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok


26. kolejka - 16 - 17 marca
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
  • Piast Gliwice - Miedź Legnica
  • Wisła Kraków - Cracovia
  • Wisła Płock - Pogoń Szczecin
  • Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
  • Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk


27. kolejka - 30 - 31 marca
  • Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
  • Górnik Zabrze - Cracovia
  • Korona Kielce - Lech Poznań
  • Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
  • Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
  • Wisła Kraków - Legia Warszawa
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin


28. kolejka - 3 kwietnia
  • Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
  • Cracovia - Korona Kielce
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
  • Piast Gliwice - Wisła Płock
  • Śląsk Wrocław - Miedź Legnica
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
  • Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków


29. kolejka - 6 - 7 kwietnia
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin
  • Lechia Gdańsk - Lech Poznań
  • Miedź Legnica - Cracovia
  • Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
  • Wisła Kraków - Piast Gliwice
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław


30. kolejka - 13 kwietnia
  • Arka Gdynia - Miedź Legnica
  • Cracovia - Lechia Gdańsk
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
  • Piast Gliwice - Korona Kielce
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
  • Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock


NAJLEPSI STRZELCY EKSTRAKLASY - SEZON 2018/2019


Liczba goliImię i nazwiskoKlub
2Patryk TuszyńskiZagłębie Lubin

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tylko Wisła!

abg! (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jazda jazda jazda! Biała Gwiazda!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne

W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne