Ekstraklasa futsalu. Beniaminek z Wieliczki nie dał rady mistrzowi

Pawel Panus
Pawel Panus
Uderza Wojciech Przybył
Uderza Wojciech Przybył Fot. Andrzej Wiśniewski
W sobotę rozegrano ostatnią kolejkę fazy zasadniczej. Teraz najlepsze sześć drużyn zagra o tytuł, a pozostałe o utrzymanie. Wszystkie drużyny do II etapu przystąpią z o połowę mniejszym dorobkiem punktowym.

MKF Solne Miasto Wieliczka - Rekord Bielsko-Biała 2:5 (1:4)

Bramki: 0:1 Biel 5, 0:2 Franz 12, 1:2 Skórski 15, 1:3 Franz 19, 1:4 Biel 20, 2:4 Przybył 25, 2:5 Biel 29.

Solne Miasto: Brzenk (Kurowski) - Doroszko, Myszor, Lekki, Cebula, Bukowiec, Gąsior, Taraszkowski, Suchan, Przybył, Skórski.

Rekord: Kałuża (Marek) - Bernat, Łasak, Biel, Popławski, Franz, Nawrat, Polasek, Cichy, Borowicz, Vakhula, Budniak.

Mecz miał się odbyć w Wieliczce, ale w ostatniej chwili przeniesiono go na Podbeskidzie, gdyż hala w Wieliczce była zajęta. Mistrzowie Polski nie zagrali wielkiego meczu, ale wygrali i z pierwszego miejsca przystępują do decydującej fazy sezonu. Solne Miasto czeka trudna walka o utrzymanie, zespół na razie zajmuje spadkowe miejsce.

Zespół z Wieliczki miał w tym meczu okazję, aby sprawić kłopot faworytowi, bo gdy kontaktową bramkę zdobył Rafał Skórski, to po chwili dogodnej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Paweł Doroszko. W końcówce pierwszej odsłony były gracz Wisły Krakbet Rafał Franz kapitalnym strzałem zdobył trzecia bramkę dla Rekordu, po której zespół z Wieliczki już się nie podniósł. W drugiej połowie gracze Rekordu w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

W innych meczach: Euromaster Głogów - Red Devils Chojnice 3:2, Gatta Zduńska Wola - AZS UG Gdańsk 4:1, AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 6:2, Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 6:2, Clearex Chorzów - FC Toruń 3:1.