Ekstraklasa koszykarek: Wisła Can-Pack ograła beniaminka TS Ostrovię [ZDJĘCIA]

Justyna Krupa
Wisła Can-Pack - Ostrovia Ostrów Wlkp.
Wisła Can-Pack - Ostrovia Ostrów Wlkp. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Mistrz Polski nie miał większych problemów z pokonaniem beniaminka BLK TS Ostrovii Ostrów w 16. kolejce Basket Ligi Kobiet.

Wiślaczki już w pierwszej połowie sobotniego starcia wypracowały sobie na tyle dużą przewagę, by w drugiej części meczu móc już spokojniej kontrolować spotkanie.

Ze względu na kontuzję Eweliny Kobryn i problemy zdrowotne Małgorzaty Misiuk, Wisła miała w składzie tylko cztery polskie zawodniczki. Kolejny bardzo dobry mecz zagrała jednak Agnieszka Szott-Hejmej, która w tym spotkaniu zanotowała double double – aż 10 zbiórek i 12 punktów.

Bardzo skutecznie grała też nowa podkoszowa „Białej Gwiazdy” Vanessa Gidden, która imponowała zwłaszcza pewnym i świetnym technicznie rzutem z półdystansu. Nieco krócej tym razem grała druga podkoszowa krakowian, Ziomara Morrison. Trener Jose Hernandez nie chciał bowiem zbytnio eksploatować tej zawodniczki przed najbliższym meczem Euroligi.

Ekipa z Ostrowa ambitnie walczyła o jak najniższy wymiar kary. Przyjezdnym udało się zremisować trzecią kwartę, ale w końcówce wiślaczki mogły już czyhać na przechwyty i kontrować rywala. To zadecydowało o wysokich rozmiarach porażki ostrowianek.

_- Początek był naprawdę dobry, szkoda tej ostatniej kwarty. Podziękowałem dziewczynom za walkę _– podkreślał trener gości Wojciech Szawarski.

- To nie był tak łatwy mecz, jak wskazywałby wynik końcowy – ocenił szkoleniowiec Wisły Jose Hernandez. – W drugiej połowie poprawiliśmy defensywę, zagraliśmy bardziej agresywnie - zaznaczał.

Wisła Can-Pack Kraków – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 91:65

(19:18, 29:19, 15:15, 28:13)
Wisła: Gidden 20, Simmons 17 (2x3), Ben Abdelkader 11 (2x3), Szott-Hejmej 12 (1x3), Ziętara 7 – Morrison 12, Ygueravide 12, Szumełda-Krzycka 0.

TS Ostrovia: Jones 15 (1x3), Orozović 12, Stępień 8 (1x3), Bishop 6, Sosnowska 4 – Cebulska 10 (2x3), Jackowska 5, Kaczmarek 5 (1x3), Kowalczyk 0, Nowicka 0.

Materiał oryginalny: Ekstraklasa koszykarek: Wisła Can-Pack ograła beniaminka TS Ostrovię [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska