Ekstraklasa piłkarska: porażka Termaliki, Górnik podniósł się z dna! [WYNIKI 19. KOLEJKI, TABELA]

Tomasz Bochenek
Zagłębie Lubin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Bartłomiej Babiarz (nr 6) już w pierwszej połowie dostał czerwoną kartkę. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Do zimowej przerwy w ekstraklasie pozostało jeszcze dwa i pół tygodnia (ostatni mecz w tym roku - 21 grudnia). Dziś rozpoczęła się 19. kolejka, której okrasą będą spotkania Piast - Cracovia (w sobotę) i Wisła - Legia (w niedzielę).

Grała dziś Termalica Bruk-Bet Nieciecza - i wyjazd do Lubina skończył się dla niej źle. Po półgodzinie gry Bartłomiej Babiarz zarobił za faule dwie żółte kartki, a zaraz po tym, jak wyleciał z boiska, Zagłębie objęło prowadzenie. "Słoniki" przegrały ostatecznie 0:2. Ich dorobek w 4 ostatnich spotkaniach to tylko 1 punkt.

W Białymstoku 3:2 wygrał Górnik Zabrze - i dzięki temu opuścił ostatnią pozycję w tabeli, spychając na nią Śląsk. Bohaterem zabrzan, podobnie jak kilka dni temu w zwycięskiej potyczce z Piastem, został Roman Gergel. W tamtym meczu strzelił 4 gole. Tym razem tylko jednego, ale tego dającego wygraną, w 87 minucie.

Wyniki
Zagłębie Lubin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Tosik 40, 2:0 Woźniak 49.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:3 (1:1). Bramki: 1:0 P. Frankowski 4, 1:1 Skrzypczak 21, 1:2 Madej 67, 2:2 Grzelczak 82, 2:3 Gergel 87.