Mateusz Szczepaniak
Mateusz Szczepaniak Joanna Urbaniec / Polska Press
Bardzo dobry występ w turnieju eliminacyjnym Złotego Kasku w Gnieźnie zanotował Mateusz Szczepaniak. Żużlowiec Arge Speedway Wandy Kraków zajął 4. miejsce i wywalczył przepustkę do finału.

Zawody miały się odbyć w czwartek, ale wówczas plany pokrzyżowała pogoda. Szczepaniak od tego czasu miał jeszcze okazję wystąpić w niedzielnym sparingu ze Speed Car Motorem Lublin, w którym spisał się bardzo dobrze.

Wysoką formę pokazał także we wtorek, wyprzedzając w turnieju w Gnieźnie rywali z ekstraligowym klubów. Zawody zdecydowanie wygrał Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), który zdobył komplet 15 punktów. Walka o pozostałe premiowane lokaty - łącznie awansowało czterech najlepszych, a piąty będzie w finale rezerwowym - była bardzo wyrównana.

Szczepaniak zdobył 10 punktów (3, 2, 1, 2, 2), tyle samo miał Mirosław Jabłoński (Start Gniezno), który sklasyfikowany został na 3. pozycji, a 2. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) był tylko o „oczko” lepszy. Rezerwowym w finale będzie 5. w Gnieźnie Oskar Fajer (Zdunek Wybrzeże).

Ostatecznie w zawodach nie pojechał Rune Holta. Nie powiodło się faworyzowanym żużlowcom z ekstraligi, m.in. Jarosławowi Hampelowi (10. miejsce, 7 pkt) czy Sebastianowi Ułamkowi (14., 4 pkt).

MATEUSZ SZCZEPANIAK OPOWIADA O PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU

Finał planowany jest na 14 kwietnia w Zielonej Górze. Szczepaniak będzie jedynym przedstawicielem małopolskich klubów (wystąpi również tarnowianin Janusz Kołodziej, reprezentujący teraz Fogo Unię Leszno). Walka rozegra się także o prawo startu w eliminacjach indywidualnych MŚ (Grand Prix) i ME (SEC).

Materiał oryginalny: Eliminacje Złotego Kasku. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) awansował do finału - Gazeta Krakowska