Elita dla Janowskiego

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawodami w Świeradowie-Zdroju zakończyła się rywalizacja w Bike Maratonie, jednym z największych w Polsce cyklów na długich dystansach. W czołówce finału, jak i klasyfikacji generalnej, znaleźli się kolarze z naszego regionu.

Na najdłuższym dystansie (giga) w elicie mężczyzn ponownie w czołówce znalazł się krakowianin Bartosz Janowski (Romet MTB Team). Tym razem nie udało mu się stanąć na podium, zajął 5. miejsce. Powodów do zmartwień jednak nie ma, bo w klasyfikacji końcowej wywalczył zwycięstwo, zresztą po raz kolejny w karierze.

W elicie kobiet odpowiednio 4. i 5. miejsce zajęły krakowianki z Twomark Sport Specialized Team: Justyna Frączek i Katarzyna Galewicz. W tym cyklu znacznie częściej startowała ta druga, w punktacji przypadła jej 2. lokata

W kategorii M3 (31-40 lat) wyścig wygrał Dominik Grządziel z Dziekanowic (Romet), czym potwierdził, że zasłużenie zwyciężył również w punktacji łącznej tej kategorii. W M5 (51-60 lat) po raz kolejny na podium, tym razem na 3. pozycji, znalazł się Wacław Szwarc ze Skawiny (Eska Team). On też mógł świętować triumf w „generalce”.

Na średnim dystansie (mega) też były sukcesy. W M4 najszybszy okazał się Krzysztof Podolski (MTB RMF FM Team Kraków), 3. finiszował Marcin Reczyński (Netapp Arrow One Team Kraków). Ten pierwszy wygrał też klasyfikację. Na najkrótszej trasie (mini) ostatniego wyścigu w open i M1 triumfował Mateusz Micha (72D Windsport Team).