Emocje! Od 0:2 do 4:2

Maciej Zubek
III liga. Po 7 minutach goście prowadzili już 2:0. Najpierw głową do bramki Porońca trafił Marcin Drzymont, a uderzenie Jakuba Snadnego wylądowało tuż pod poprzeczką.

Poroniec Poronin4 (1)
Soła Oświęcim2 (2)

Bramki: 0:1 Drzymont 2, 0:2 Snadny 7, 1:2 Leszczak 35, 2:2 Leszczak 72, 3:2 Drzymont 81 samob., 4:2 Bartos 89 karny.
Poroniec: Jękot - Kępa, BartosI , MikołajczykI, Stopka - Leszczak (77 Folwarski), Łybyk, Lizak, Zielonka (85 Dudzik) - Łyduch (58 KmiecikI ), Żurawski.
Soła: K. Talaga - Stanek, Drzymont, SkrzypekIII [84], Jamróz - G. Talaga (61 Skiernik), Szewczyk, Dynarek, Szopa - Cygnar, Snadny.
Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).
Widzów: 300.

Sygnał do zmiany oblicza meczu dał Sebastian Leszczak. W 35 min zdobył on gola kontaktowego (dobitka strzału w poprzeczkę Macieja Żurawskiego), a w 72 min doprowadził do remisu. W 81 min Poroniec wyszedł na prowadzenie.

Naciskany przez Grzegorza Kmiecika, Drzymont posłał piłkę do własnej bramki. W 89 min wygraną gospodarzy przypieczętował Dawid Bartos z karnego podyktowanego za faul na Żurawskim.

Zdaniem trenera
Marcin Manelski, Poroniec
- Powstaliśmy z martwych w tym meczu. Początek bardzo słaby. Mogliśmy przegrywać więcej niż 0:2. Gol kontaktowy dodał nam wiary.

Sebastian Stemplewski, Soła:
Przegraliśmy wygrany mecz. Na początku drugiej połowy przy prowadzeniu 2:1 mieliśmy dwie świetne okazje na kolejne gole. Gdybyśmy je wykorzystali, myślę, że byłoby już po meczu.