18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Emocje w pierwszych meczach

Mariusz Biegun (z lewej, Copacabana) kontra Rafał Sulka (Black Shadows) FOT. MACIEJ ZUBEK
W Podhalańskiej Lidze Unihokeja rozpoczęły się zmagania w półfinałach. Rywalizacja na tym etapie toczy się do dwóch zwycięstw.

UNIHOKEJ. Drużyny Black Shadows i Górali bliższe awansu do finału podhalańskiej ligi

Losy potyczki Black Shadows z Copacabaną rozstrzygnęły się w pierwszej połowie meczu. Black Shadows prowadzili po niej już 9-2, co było efektem nie tyle ich świetnej gry, co fatalnej postawy defensywy i bramkarza rywali. Niemal każdy celny strzał na bramkę Copacabany kończył się golem. Po zmianie stron "Copa" bardziej zwarła już swe szyki obronne i zaczęła w szybkim tempie odrabiać straty, trzykrotnie wykorzystując liczebne osłabienie rywala. W 50 min przegrywała już tylko 8-10. W końcówce Black Shadows odzyskali jednak kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i dwoma trafieniami w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund przypieczętowali swoje zwycięstwo.

W drugim półfinale zespół Chupacabras na początku drugiej połowy prowadził w starciu z Góralami już 5-1. Po upływie kolejnych kilku minut wynik był zgoła odmienny - 6-7. W ostatnich pięciu minutach zwycięzcy sezonu zasadniczego odrobili jednak straty i to z nawiązką. Zdobyli trzy bramki z rzędu, które definitywnie przesądziły o końcowym wyniku. Co prawda rywale na 20 sekund przed końcem, grając bez bramkarza, zdobyli gola kontaktowego, ale czasu na wyrównanie już im nie wystarczyło.

W najbliższą niedzielę rozegrane zostaną drugie mecze półfinałowe.

Półfinały

Black Shadows - Copacabana 12-8 (9-2)

Bramki: Dzioboń 4, Burkat 3, Pala 3, Pieprzak 2 - Gotkiewicz 2, Ślusarek 2, Spyra 2 Marszałek, G. Hajnos.

Stan rywalizacji do 2 zwycięstw: 1-0

Black Shadows: Guzik - Daniel, R. Sulka, Kwak, Burkat, Panczakiewicz, Hamrol, Dzioboń, Babiak, Pieprzak, Gąsior, Gąsienica Makowski, Pala, K. Sulka.

Copacabana: Potaczek, Gotkiewicz, Ślusarek, G. Hajnos, Gołuchowski, Spyra, Bełtowski, Świętek, Marszałek, Biegun.

Chupacabras - Sportowe Podhale & Górale 9-8 (4-1)

Bramki: Staszel 3, J. Handzel 2, M. Handzel, Augustyn, D. Kwak, Trzebunia - B. Kalata 3, Zientara 2, Waligórski 2, Ciapała.

Chupacabras: Ściesiński - D. Kwak, Trzebunia, Książkiewicz, T. Handzel, Staszel, J. Handzel, M. Handzel, Augustyn, Borowicz.

Sportowe Podhale & Górale: A. Sulka - Krawczyk, Zientara, Zubek, Karecki, Siaśkiewicz, Kos, Ciapała, B. Kalata, Waligórski.