Emocjonujące derby na krakowskim lodowisku. Debiut Łotysza w Cracovii [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Cracovia - Unia Oświęcim
Cracovia - Unia Oświęcim Andrzej Banas / Polska Press
Derby Małopolski dostarczyły dużych emocji, po 60 minutach i dogrywce był remis, o wszystkim decydowały karne, które skuteczniej strzelali krakowianie. Ale poziom derbów był przeciętny, za dużo na lodzie było chaosu, nieprzemyślnych akcji. W głównych rolach wystąpili obaj bramkarze i najlepszy gracz na lodzie, czeski napastnik Martin Kasperlik.

Pierwszą tercję lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystali grę w przewadze i Krystian Dziubiński pokonał Michala Fikrta. Ale w 4 min po niesygnalizowanych strzale M. Kasperlika goście wyrównali.

Świetnie zaczęła się dla „Pasów” druga odsłona, już w 25 sekundzie Adam Domogała wyprowadził ich na prowadzenie. Po tym golu „Pasy” osiągnęły sporą przewagę, tym bardziej, że gracze Unii kilkakrotnie wędrowali na ławkę kar, ale gospodarze źle rozgrywali krążek. W 45 sekundzie trzeciej tercji „Pasy” podwyższyły na 3:1. Potem gości mogli dobić Filip Drzewiecki i Teddy Da Costa, ale dwukrotnie znakomicie interweniował Fikrt, podtrzymując swój zespół w grze.

W 47 min Unia wyprowadziła kontrę, którą skutecznym strzałem wykończył Peter Tabaczek. A na osiem minut przed końcem po raz drugi w tym meczu świetnym uderzeniem popisał się M. Kasperlik i był remis.
W dogrywce oba zespoły miały po dwie świetnie sytuacje, ale Radziszewski i Fikrt bronili jak w transie. Karne - te lepiej strzelali krakowianie, do siatki trafili Teddy Da Costa i Tomasz Sykora, dla Unii celnie strzelił tylko Adam Rufer.

W „Pasach” zadebiutował łotewski obrońca Nikita Kalesnikovs, zanotował asystę przy trzeciej bramce. Wszystko wskazuje na to, że oba zespoły spotkają się w pierwszej rundzie play-off.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 4:3 po karnych (1:1, 1:0, 1:2, 0:0)
Bramki:
1:0 Dziubiński (Kapica, Kruczek) 9, 1:1 Martin Kasperlik 14, 2:1 Domogała (Sykora 21), 3:1 Bryniczka (Rompkowski, Kolesnikovs) 41, 3:2 Tabaczek (Ondrej Kasperlik) 47, 3:3 Martin Kasperlik 52. Karne 2:1.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (Katowice) i Włodzimierz Marczuk Toruń). Kary: 8 - 14 min. Widzów: 1000.

Cracovia: Radziszewski – Szurowski, Chalopuka, Sykora, Da Costa, Domogała – Kolesnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Kapica, Dziubiński, Sinagl – Dutka, Słaboń, Zygmunt.
Unia: Fikrt – Saur, Bezuszka, Ondrej Kasperlik, Daneczek, S. Kowalówka – Maciejewski, Gabryś, Martin Kasperlik, Tabaczek, Piotrowicz – Paszek, Vosatko, Wojtarowicz, Wanat, Rufer – Lacheta, Malicki, Iwaniak, Hatłos, Krzak.