MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Energia ze słońca to przyszłość i…. teraźniejszość. Fotowoltaika rozwija się Polsce w szalonym tempie. Dowiedz się, co dalej

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa
Małopolska stała się dla reszty Polski wzorem nie tylko w walce ze smogiem, ale i w rozwijaniu odnawialnych źródeł energii, będących najlepszą alternatywą dla źródeł kopalnych, jak węgiel. W ostatnich latach w naszym regionie przebojem stały się systemy oparte na ogniwach fotowoltaicznych, stosowane chętnie nie tylko w domach, ale i przedsiębiorstwach. Jaka jest ich przyszłość? Promujące od lat OZE Małopolanki Małgorzata Bartkowski i Anna Zaremba, przy wsparciu Małgorzaty Hurnik organizują w tej sprawie międzynarodowe wydarzenie - ONLINE PV Conference & EXPO Fotowoltaika w Polsce - Perspektywy i wyzwania. Można rzec – pionierskie, bo choć w całości odbędzie się w sieci, to nie zabraknie sekcji wystawienniczej. Eksperci opowiedzą, co czeka branżę w najbliższym czasie i co nowego dzieje się w nurtującej wszystkich kwestii efektywnego magazynowania energii. Będzie się można także dowiedzieć, jakie są zasady finansowego wspierania tej technologii.

FLESZ - Maseczki kluczowe w walce z koronawirusem

od 16 lat

Organizowana przez Małopolanki konferencja odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek, 25-26 czerwca (szczegóły na www.pvconfexpo.pl), została pomyślana jako międzynarodowe wydarzenie online, konferencja wraz z częścią wystawienniczą, dla całej branży fotowoltaicznej. Patronem jest m.in. Ministerstwo Klimatu.

- Realizujemy je na profesjonalnej, interaktywnej platformie zawierającej wydzielone segmenty takie jak: Scena Główna, Sesje, Część wystawiennicza Expo oraz Platforma Networkingowa. Uczestnicy podczas dwóch dni będą mogli swobodnie poruszać się po wszystkich segmentach i odwiedzać poszczególne pokoje webinarowe. Prelegenci i wystawcy będą mogli prezentować w formie transmisji na żywo lub poprzez emitowanie materiału nagranego wcześniej – opisuje Małgorzata Hurnik.

Dodaje, że platforma umożliwia nawiązywanie relacji, pozwala na rozmaite interakcje i rozmowy poprzez czat/video pomiędzy uczestnikami. Chodzi o nowe kontakty, a także umacnianie i rozwijanie relacji biznesowych w branży fotowoltaicznej.

- Wierzymy, że uczestnictwo w tym wydarzeniu online przyniesie uczestnikom takie same korzyści, jak w wydarzeniu w formie tradycyjnej – podkreśla Małgorzata Hurnik.

Wydarzenie zgromadziło wiele ważnych firm, które widzą potencjał polskiego rynku fotowoltaicznego. Niektóre z nich, jak Wattkraft GmbH, Trina Solar czy CCL Solar, po raz pierwszy biorą udział w wydarzeniu branżowym w Polsce.

Wśród wystawców pojawią się też firmy: Znshine Solar, Smart Grid Polska, ADM Poland, Kehua Tech, Szkolenia OZE, WIRE Solutions - Fastons, Seraphim Solar System, EnergyRE, Magazyn Fotowoltaika, Viridian Solar, Kancelaria Radzikowski i Szubielska, Solis, Semicon, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, LEWI Polska, Helukabel, SAJ Electric, Eco Green Energy, SOLWIS Inteligentna Energia, UNAM Fotowoltaika, Easy Solar. Wystawców będzie można spotkać w strefie EXPO.

Pierwszego dnia autorytety z branży i przedstawiciele władz opowiedzą, co czeka fotowoltaikę w najbliższym czasie, jakie są plany, co nowego dzieje się w niezwykle ważnej i nurtującej wszystkich kwestii magazynowania energii. Eksperci przedstawią krok po kroku zasady udzielania wsparcia dla technologii PV oraz przygotowania projektów do aukcji OZE. Producenci zaprezentują nowości rynkowe. Będzie można zaczerpnąć wiedzy o jakości, trwałości i serwisie instalacji PV oraz o tym, jak… nie instalować paneli i jakich błędów unikać, a także o istotnych przepisach m.in. przeciwpożarowych.

Drugiego dnia przewidziano webinaria poświęcone takim tematom, jak przepisy przeciwpożarowe, serwis i jakość instalacji fotowoltaicznej, klastry i magazyny energii, natomiast producenci i dystrybutorzy modułów fotowoltaicznych, konstrukcji i falowników zaprezentują swoje produkty i możliwości współpracy.

- Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dawka wiedzy bezcenna – zachęca Małgorzata Hurnik.

Tymczasem zarząd województwa małopolskiego podejmuje działania w celu skorzystania z unijnego Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji. Marszałek Witold Kozłowski wystosował w tej sprawie list do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, prosząc go o wideospotkanie, podczas którego można będzie omówić szczegóły.

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to 40 mld euro w skali Unii Europejskiej, z czego 8 mld euro ma trafić do Polski. Ma na celu m.in. wspieranie inwestycji służących przechodzeniu na czystą energię i zwiększających efektywność energetyczną, ale do jego zadań należy również pomoc pracownikom w pozyskaniu kompetencji potrzebnych na nowym rynku pracy czy wspieranie start-upów i inkubatorów przedsiębiorczości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski