Etatowi półfinaliści

FIL
PIŁKA NOŻNA. We wtorkowych meczach Barcelona zapewniła sobie piąty awans do półfinału Ligi Mistrzów w ostatnich sześciu sezonach, a Manchester United czwarty w ostatnich pięciu.

"Barca" wygrywając w Doniecku z Szachtarem 1-0, po raz czwarty z rzędu znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn w Europie. Mile spotkanie będzie wspominał Lionel Messi, który zdobywając swego 48. gola w sezonie, pobił klubowy rekord Brazylijczyka Ronaldo z sezonu 1996/97 (47 goli w 51 meczach). Argentyńczykowi do tego wystarczyło 46 spotkań, a ma jeszcze przed sobą 10 lub 11 gier. 13. występ Szachtara w LM na Donbass Arena okazał się pechowy, bo doznał pierwszej porażki (wcześniej 9 zwycięstw, 3 remisy).

Menedżer Chelsea Londyn Carlo Anceloti po wyjazdowej porażce z MU 1-2 podkreślił, że gol dla rywali tuż przed przerwą ustawił mecz (- To sprawiło, że trudniej było nam wrócić do gry w drugiej połowie), a sytuację pogorszyła czerwona kartka Ramiresa. Menedżer MU Alex Ferguson nie ukrywał zadowolenia z postawy podopiecznych: - Myślę, że graliśmy bardzo, bardzo dobrze przeciwko bardzo, bardzo dobrej drużynie - powiedział. (FIL)