Piotr Szymański
Euro 2020. Mecz Włochy - Austria 2:1
Euro 2020. Mecz Włochy - Austria 2:1 Shaun Botterill - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. To nie był spacerek dla faworyzowanych Włochów. Ba, w drugiej połowie lepszym zespołem była Austria, która była o krok od objęcia prowadzenia. Do sensacji jednak nie doszło. W dogrywce padły trzy bramki zdobyte przez rezerwowych - dla Italii trafili Federico Chiesa i Matteo Pessina, a honorowego gola dla Austriaków strzelił Sasa Kalajdzić.

Euro 2020. Mecz Włochy - Austria 2:1 (26.06.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (95. minuta) - Rezerwowy Federico Chiesa opanował trudną piłkę na prawej stronie pola karnego, przełożył obrońcę i uderzył płasko po długim rogu. Bramkarz Austrii tym razem skapitulował.
  • 2:0 (105. minuta) - W pierwszej części dogrywki błysnął także kolejny rezerwowy Italii, Matteo Pessina. Pomocnik przejął piłkę od przewracanego kilka metrów przed bramką Francesco Acerbiego i pokonał Daniela Bachmanna.
  • 2:1 (114. minuta) - Po rzucie rożnym dla Austrii piłkę głową w ekwilibrystyczny sposób uderzył Sasa Kalajdzić i zaskoczył Gianluigiego Donnarummę.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Federico Chiesa

EURO 2020 w GOL24

Euro 2020 wkracza dopiero w fazę pucharową, a tymczasem kilku bohaterów turnieju zdążyło zmienić barwy klubowe. Dla przykładu Memphis Depay po latach gry w Holandii, Anglii i Francji spróbuje sił w Hiszpanii, występując u boku samego Leo Messiego. Zobaczcie listę najciekawszych transferów, które już się dokonały. Niestety, w tym zacnym gronie nie ma ani jednego Polaka.

W cieniu Euro. Najgłośniejsze transfery w ligach TOP 5 [stan...