Łukasz Konstanty
Po udanej inauguracji EuroBasketu spodziewaliśmy się jeśli nie zwycięstwa, to przynajmniej wyrównanej rywalizacji z Finlandią. Niestety, w sobotnie popołudnie Polacy zagrali znacznie poniżej oczekiwań i zasłużenie przegrali.

O pierwszej połowie w wykonaniu Biało-Czerwonych trudno powiedzieć coś pozytywnego. Polacy byli nieskuteczni, często miewali problemy nie tylko z wykorzystywaniem, ale nawet stworzeniem dobrej akcji podkoszowej, do tego sporo prostych błędów, strat i średnio co trzeci nie wykorzystany rzut wolny. Z kolei Finowie, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, imponowali rzutami za trzy punkty (łącznie w pierwszej połowie oddali aż osiem skutecznych rzutów), w dodatku swoją grą powodowali, że nasi koszykarze już po niespełna czterech minutach w obydwu kwartach mieli na koncie po pięć fauli... Po dwudziestu minutach gry Polacy przegrywali 30:44.

Nadzieja na poprawę wyniku w drugiej połowie szybko zaczęła gasnąć. Biało-Czerwoni wciąż byli nieskuteczni, Finowie nadal trafiali za trzy punkty (łącznie w całym meczu aż 15 skutecznych rzutów) i po zaledwie pięciu minutach trzeciej kwarty strata do rywali urosła do 23 punktów. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania jasne stało się, że potrzebować będziemy koszykarskiego cudu, aby osiągnąć korzystny wynik. Cud nie nastąpił i ostatecznie Polacy zakończyli drugi mecz EuroBasketu zasłużoną, wysoką porażką.

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają w poniedziałek. Rywalem tym razem będą Izraelczycy. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Polska - Finlandia 59:89 (16:26, 14:18, 14:20, 15:25)

Polska: Mateusz Ponitka 8, Michał Sokołowski 8, Aaron Cel 7, Łukasz Kolenda 7, Aleksander Balcerowski 6, Aleksander Dziewa 5, Jakub Schenk 5, A.J. Slaughter 4, Jarosław Zyskowski 4, Jakub Garbacz 3, Michał Michalak 2, Dominik Olejniczak 0

Finlandia: Sasu Salin 18, Lauri Markkanen 17, Elias Valtonen 12, Alexander Madsen 8, Edon Maxhuni 8, Petteri Koponen 6, Mikael Jantunen 5, Henri Kantonen 4, Ilari Seppala 4, Miro Little 4, Topias Palmi 3, Shawn Huff 0