Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Europejska akademia

O
W Warszawie rozpoczęła działalność Europejska Akademia Nieruchomości - EAN. Przewidziany w programie cykl wykładów adresowany jest do ludzi z branży nieruchomościowej.

Dla pośredników, rzeczoznawców i zarządców z krajowej branży nieruchomości

   Pomysł na stworzenie Europejskiej Akademii Nieruchomości powstał po spotkaniu w Brukseli z Fransem Burgeringiem, prezesem CEPI (Europejskiej Rady Nieruchomości). - Postanowiliśmy zorganizować cykl wykładów z europejskiego prawa nieruchomościowego - mówi Tomasz Błeszyński, członek zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).
   - Jak formułować kontrakty, umowy z zagranicznymi klientami, jaki poziom wynagrodzenia akceptowany jest przez klientów w krajach Unii Europejskiej - na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w naszej akademii - zapewnia Zbigniew Kubiński, prezes fundacji PFRN.
   Wykłady są skierowane przede wszystkim do pośredników, rzeczoznawców i zarządców z krajowej branży nieruchomości. Wśród setek zgłoszeń znajdują się liczne aplikacje przesłane m.in. przez samorządowców, geodetów, agentów z biur nieruchomości, a nawet prawników.
   Trzy pierwsze sesje akademia poświęca strukturom, instytucjom i systemowi prawnemu UE. Pozostałe seminaria będą zawierały praktyczny przegląd zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami we Francji, Niemczech, Belgii, Danii, Holandii i we Włoszech.
   Na honorowy patronat nad EAN zgodził się Marek Bryx, podsekretarz stanu ds. budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury. W programie sesji akademii zaplanowano spotkanie z Danutą Hübner, ministrem ds. europejskich, Józefem Oleksym, szefem sejmowej Komisji Europejskiej, i Janem Truszczyńskim, głównym negocjatorem Polski z UE.
   Cykl sześciu całodziennych wykładów prowadzonych w sześciu różnych miastach w całej Polsce, zwykle w soboty, rozpoczęto pod koniec marca w stolicy. Kolejne seminaria odbędą się we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdyni i Krakowie. Taka objazdówka ma na celu także integrację branży oraz dotarcie do jak największej liczby słuchaczy.
   Prezentacje prowadzone przez profesjonalistów rynku nieruchomości z krajów zrzeszonych w międzynarodowej organizacji związanych z branżą nieruchomościową CEPI mają odpowiedzieć na masę pytań związanych z funkcjonowaniem polskiego rynku po wejściu do UE. - Chcemy przygotować nasze środowisko do pracy na zintegrowanym z UE rynku nieruchomości, rozpowszechnić fundamentalną wiedzę o Unii, a także odpowiedzieć na praktyczne pytanie "co robić" - zaprasza Kubiński, prezes fundacji. - Prelegentami będą profesjonaliści, prawnicy, profesorowie krajowych uniwersytetów i praktycy z zagranicy - dodaje Błeszyński.
(O)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski