Europejski Tydzień MŚP w Krakowie

Redakcja
Fot. Politechnika Krakowska
Fot. Politechnika Krakowska
Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, zwane popularnie MŚP (od 1 do 250 osób), zatrudniają według najnowszych danych aż dwie trzecie osób pracujących na terenie Unii Europejskiej i stanowią 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Unii. Fakt ten powoduje, że grupa ta ma największy wpływ na rozwój gospodarczy poszczególnych krajów Unii.

Fot. Politechnika Krakowska

W związku z tym Komisja Europejska stworzyła cały szereg programów pomocowych, funduszy oraz inicjatyw, których głównym celem jest pomoc w rozwoju MŚP. Jednak, by fundusze te zostały wykorzystane bardzo ważne jest dotarcie z tą informacją do szerokiego grona najbardziej zainteresowanych, czyli przedsiębiorców z sektora MŚP. Dlatego w dniach od 6 do 14 maja bieżącego roku w całej Europie odbędą się różnego typu imprezy promujące środki pomocowe dla MŚP oraz informujące o możliwościach uczestnictwa MŚP w rozmaitych inicjatywach Unii Europejskiej. Imprezy te będą się odbywały pod patronatem Komisji Europejskiej i pod wspólnym hasłem I Europejskiego Tygodnia MŚP.
W Krakowie wydarzenia te organizowane są przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (CTT PK). Rozpoczynamy 9 maja w dniu Unii Europejskiej - Wielkim Piknikiem Rodzinnym na płycie Rynku Głównego, w godzinach od 12 do 16. Podczas imprezy gwarantujemy m.in. konkursy dla dzieci, "podróż" po wybranych krajach UE, muzykę oraz miłą atmosferę. W trakcie pikniku będzie również można otrzymać bezpłatną, indywidualną poradę dotyczącą uzyskania wsparcia z UE czy też założenia firmy.
Natomiast od 11 maja zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą na wiele szkoleń, konferencji oraz osobistych konsultacji z zakresu zdobycia dotacji unijnych, wykorzystania własności intelektualnej w działalności gospodarczej, współpracy przemysłu z uczelnią i zasad ZUS dla osób pracujących na terenie UE. Program przewiduje m.in. konferencję pt. "Fundusze Unijne szansą rozwoju MŚP w Małopolsce" przybliżającą ofertę Komisji Europejskiej dla MŚP, Dzień Otwarty dla przedsiębiorców podczas którego będzie można zasięgnąć porady odnośnie do uczestnictwa w programach pomocowych UE, rozwoju firmy czy nawiązania współpracy na terenie Polski i za granicą. Europejski Tydzień MŚP zakończy się 14 maja szkoleniem pt. "Własność intelektualna dla przedsiębiorców".
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w I Europejskim Tygodniu MŚP w Krakowie. I Europejski Tydzień MŚP w Krakowie to również ogromna szansa przybliżenia uczestnikom ofert czterech europejskich sieci działających w CTT PK, które służą przedsiębiorstwom radą i pomocą w kwestii możliwości rozwoju. Są to:
- Europe Direct - sieć ta udziela podstawowych informacji dotyczących UE, jej założeń, zasad i celów. Punkt informacji EUROPE DIRECT skierowany jest do wszystkich zainteresowanych integracją europejską oraz funkcjonowaniem w obrębie Unii Europejskiej. Projekt ten finansowany jest przez Komisję Europejską
- Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE (RPK) - zadaniem RPK jest promowanie oraz zachęcanie do uczestnictwa w międzynarodowych programach badawczo-wdrożeniowych UE. Sieć RPK w Polsce finansowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Enterprise Europe Network - projekt sieciowy Komisji Europejskiej skierowany do przedsiębiorców Małopolski zamierzających rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie. Enterprise Europe Network finansowany jest przez Komisję Europejską
- Punkt Konsultacyjny - projekt sieciowy akredytowany i finansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości skierowany do osób pragnących założyć własną firmę oraz przedsiębiorców rozwijających swoją działalność.
Dzięki wyżej przedstawionym projektom udało się nam w CTT PK stworzyć pod jednym dachem miejsce, w którym można uzyskać profesjonalną informację na wiele nurtujących pytań. Szczegółowe informacje oraz program Tygodnia MŚP dostępne są na stronie internetowej Centrum Transferu technologii Politechnika Krakowska: www.transfer.edu.pl. Uczestnictwo we wszystkich imprezach jest całkowicie bezpłatne. Zgłoszenie na szkolenia wymaga wcześniejszego przesłania formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na wspomnianej stronie internetowej.

Tłumy w lokalach, sypią się kary

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie