Europejski Tydzień MŚP w Krakowie

Redakcja
Fot. Politechnika Krakowska
Fot. Politechnika Krakowska
Udostępnij:
Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, zwane popularnie MŚP (od 1 do 250 osób), zatrudniają według najnowszych danych aż dwie trzecie osób pracujących na terenie Unii Europejskiej i stanowią 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Unii. Fakt ten powoduje, że grupa ta ma największy wpływ na rozwój gospodarczy poszczególnych krajów Unii.

Fot. Politechnika Krakowska

W związku z tym Komisja Europejska stworzyła cały szereg programów pomocowych, funduszy oraz inicjatyw, których głównym celem jest pomoc w rozwoju MŚP. Jednak, by fundusze te zostały wykorzystane bardzo ważne jest dotarcie z tą informacją do szerokiego grona najbardziej zainteresowanych, czyli przedsiębiorców z sektora MŚP. Dlatego w dniach od 6 do 14 maja bieżącego roku w całej Europie odbędą się różnego typu imprezy promujące środki pomocowe dla MŚP oraz informujące o możliwościach uczestnictwa MŚP w rozmaitych inicjatywach Unii Europejskiej. Imprezy te będą się odbywały pod patronatem Komisji Europejskiej i pod wspólnym hasłem I Europejskiego Tygodnia MŚP.
W Krakowie wydarzenia te organizowane są przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska (CTT PK). Rozpoczynamy 9 maja w dniu Unii Europejskiej - Wielkim Piknikiem Rodzinnym na płycie Rynku Głównego, w godzinach od 12 do 16. Podczas imprezy gwarantujemy m.in. konkursy dla dzieci, "podróż" po wybranych krajach UE, muzykę oraz miłą atmosferę. W trakcie pikniku będzie również można otrzymać bezpłatną, indywidualną poradę dotyczącą uzyskania wsparcia z UE czy też założenia firmy.
Natomiast od 11 maja zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą na wiele szkoleń, konferencji oraz osobistych konsultacji z zakresu zdobycia dotacji unijnych, wykorzystania własności intelektualnej w działalności gospodarczej, współpracy przemysłu z uczelnią i zasad ZUS dla osób pracujących na terenie UE. Program przewiduje m.in. konferencję pt. "Fundusze Unijne szansą rozwoju MŚP w Małopolsce" przybliżającą ofertę Komisji Europejskiej dla MŚP, Dzień Otwarty dla przedsiębiorców podczas którego będzie można zasięgnąć porady odnośnie do uczestnictwa w programach pomocowych UE, rozwoju firmy czy nawiązania współpracy na terenie Polski i za granicą. Europejski Tydzień MŚP zakończy się 14 maja szkoleniem pt. "Własność intelektualna dla przedsiębiorców".
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w I Europejskim Tygodniu MŚP w Krakowie. I Europejski Tydzień MŚP w Krakowie to również ogromna szansa przybliżenia uczestnikom ofert czterech europejskich sieci działających w CTT PK, które służą przedsiębiorstwom radą i pomocą w kwestii możliwości rozwoju. Są to:
- Europe Direct - sieć ta udziela podstawowych informacji dotyczących UE, jej założeń, zasad i celów. Punkt informacji EUROPE DIRECT skierowany jest do wszystkich zainteresowanych integracją europejską oraz funkcjonowaniem w obrębie Unii Europejskiej. Projekt ten finansowany jest przez Komisję Europejską
- Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE (RPK) - zadaniem RPK jest promowanie oraz zachęcanie do uczestnictwa w międzynarodowych programach badawczo-wdrożeniowych UE. Sieć RPK w Polsce finansowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Enterprise Europe Network - projekt sieciowy Komisji Europejskiej skierowany do przedsiębiorców Małopolski zamierzających rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie. Enterprise Europe Network finansowany jest przez Komisję Europejską
- Punkt Konsultacyjny - projekt sieciowy akredytowany i finansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości skierowany do osób pragnących założyć własną firmę oraz przedsiębiorców rozwijających swoją działalność.
Dzięki wyżej przedstawionym projektom udało się nam w CTT PK stworzyć pod jednym dachem miejsce, w którym można uzyskać profesjonalną informację na wiele nurtujących pytań. Szczegółowe informacje oraz program Tygodnia MŚP dostępne są na stronie internetowej Centrum Transferu technologii Politechnika Krakowska: www.transfer.edu.pl. Uczestnictwo we wszystkich imprezach jest całkowicie bezpłatne. Zgłoszenie na szkolenia wymaga wcześniejszego przesłania formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na wspomnianej stronie internetowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie