MKTG SR - pasek na kartach artykułów

E-usługa nie załatwi kolejek

GM
304 tys. zł pochłonie pierwszy etap prac związanych z wdrożeniem w wadowickiej rejonowej przychodni specjalistycznej i w szpitalu tzw. e-usługi. Docelowo pacjent będzie mógł przez internet zarejestrować do lekarza, powoli przeszłością będą stawać się papierowe dokumentacje choroby.

Wadowicki szpital dostał dotację unijną na wdrożenie e-usługi. Fot. Mirosław Gawęda

WADOWICE. Do lekarza będzie można się zarejestrować przez internet

Kilka dni temu podpisana została umowa z wyłonioną w przetargu wadowicką firmą na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych obejmujących adaptację pomieszczeń serwerowni oraz wykonanie sieci strukturalnej w pawilonie C Szpitala Powiatowego w Wadowicach oraz budynku powiatowej przychodni. Umowa opiewa na 304 tys. zł. To dopiero pierwsza część zadania związanego w wdrożeniem w wadowickiej lecznicy tzw. e-usługi. Szpital dostał na ten cel dotację unijną.

Docelowo pacjenci będą mogli rejestrować się do lekarza przez internet. Również dokumenty medyczne będą dostępne w wersji elektronicznej.

- Aby zarejestrować się do lekarza specjalisty w przychodni nie będzie już konieczna wcześniejsza wizyta w przychodni i umawianie się w rejestracji. Zainteresowana osoba może uzgodnić termin wizyty u lekarza za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Zaoszczędzi w ten sposób swój czas. Przyjdzie tylko na umówioną wcześniej wizytę. Ponadto, nie będzie już konieczności odnajdywania w archiwum historii choroby pacjenta. Wszystkie dane znajdą się na specjalnym internetowym koncie pacjenta - mówi Janina Zaborska z wadowickiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Niestety, e-usługi nie rozwiążą podstawowego problemu służby zdrowia, jakim są trudności z dostaniem się do niektórych lekarzy specjalistów na darmową wizytę. Obecnie na przyjęcie do niektórych poradni w wadowickiej przychodni rejonowej trzeba czekać nawet pół roku! Wiąże się to z niewystarczającymi kontraktami z Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie pacjentów.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski