Ewa Kaim gra główną rolę w kinowym thrillerze „Odnajdę cię”

Ewa Kaim gra główną rolę w kinowym thrillerze „Odnajdę cię”

Paweł Gzyl

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Ewa Kaim gra główną rolę w kinowym thrillerze „Odnajdę cię”
W najbliższy piątek na ekrany polskich kin wchodzi film „Odnajdę cię”, w którym główną rolę gra krakowska aktorka – Ewa Kaim.
Ewa Kaim gra główną rolę w kinowym thrillerze „Odnajdę cię”
Beata Dzianowicz, reżyserka thrillera, poznała Ewę Kaim podczas realizacji „Koncertu życzeń” – spektaklu teatru telewizji. To spotkanie zainspirowało ją do napisania scenariusza filmu fabularnego.

– Pomyślałam, że to skandal, że Ewa tak mało funkcjonuje w kinie. Postanowiłam, że napiszę coś specjalnie dla niej, ale na opak. Chciałam zrobić jej aktorską przyjemność, tworząc postać zupełnie odmienną od niej samej. Ewa jest delikatną, wrażliwą, mądrą i elegancką kobietą. Tymczasem moja bohaterka, Justa, myśli mało, a działa szybko – tłumaczy Beata Dzianowicz.

– Nigdy bym nie przypuszczała, że będzie to historia kryminalna. Byłam w szoku, że Beata pomyślała o mnie akurat w takich kategoriach. Z perspektywy czasu jestem jej ogromnie wdzięczna za to wyzwanie – mówi Ewa Kaim.

Aktorka musiała nie tylko zmierzyć się z postacią zupełnie odmienną od tych, w jakie wcielała się do tej pory. Była również zmuszona do intensywnych treningów.

– Zaczęłam treningi bokserskie, wydolnościowe. Wszystko, żeby sprostać temu, co mnie miało spotkać na planie – wyznaje aktorka.

Rola Justy wymagała od Ewy Kaim także sporo poświęcenia – i to nie tylko jako aktorki, ale również jako kobiety.

– Niektóre sekwencje mają wręcz dokumentalny charakter, są surowe, dalekie od szukania urody i piękna. Beata co chwila rzucała do ekipy aby mnie „obrzydzili”, że „coś jest za ładne”, że powinnam być bardziej „znękana”, „zmęczona”. Stąd też praca charakteryzatorek sprowadzała się najczęściej do robienia mi coraz większych sińców pod oczami, ran na ciele i siniaków. Ale paradoksalnie dawało mi to poczucie wolności. Nie musiałam skupiać się na sobie, tylko być tą postacią – podsumowuje aktorka.

Ewa Kaim urodziła się w 1971 w Oświęcimiu. Obecnie jest aktorką Starego Teatru w Krakowie. Ewa Kaim urodziła się w 1971 w Oświęcimiu. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (dyplom 1996). Zdobywczyni m.in. Nagrody im. Leona Schillera oraz Krakowskiej Nagrody Teatralnej „Ludwika” w kategorii: "najlepsza reżyseria" za spektakl „Do dna”. Obecnie aktorka Starego Teatru w Krakowie. Widzowie telewizyjni znają ją z seriali: „Prawo Agaty”, „Julia” czy „Majka”.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


FLESZ: Jak się zachować w czasie burzy?

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo