Ewa Kolasińska - poznanianka w Krakowie

Ewa Kolasińska - poznanianka w Krakowie

wak

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Fot. Wacław Klag

Fot. Wacław Klag

Ewa Kolasińska - absolwentka krakowskiej PWST, od 35 lat aktorka Starego Teatru, obchodziła wczoraj w swym teatrze jubileusz.
Fot. Wacław Klag

Fot. Wacław Klag

Fot. Wacław Klag

A że pochodzi z Poznania, śpiewał dla niej (z telebimu) Zenon Laskowik, Andrzej Buszewicz także stolicę Wielkopolski wspominał, a i wyszły owe korzenie na filmie prowadzącej spotkanie Elżbiety Bińczyckiej, prezentującym urocze mieszkanie aktorskiego małżeństwa, czyli bohaterki wieczoru (pełne jej haftowanych obrazków, także abażurów i narzut) i Stefana Szramela.
Zabawnie, anegdotami, bo z nich słynie, i ciepło mąż mówił o 36 wspólnych latach, i o tym, że jest dumny z żony... Sceniczne powody dumy przypomniały migawki z fragmentami ról, jak i opowieść Aleksandra Fabisiaka z debiutu aktorki w "Domu otwartym" Bałuckiego. A Ewa Kolasińska, jak zawsze, prezentowała swą miłość do zwierząt, pięknie o nich opowiadając, swój śmiech kontraltowy i niezmiennie wysmukłą sylwetkę. Jak powiedziała Beata Malczewska-Starowieyska "Ewa jedyna w teatrze robi szpagat prosty i poprzeczny". Dla Laureatki były odznaczenia - Honoris Gratia od władz Krakowa i Medal 200-lecia Starego Teatru od jego dyrekcji - i oczywiście kwiaty i życzenia od licznych gości. (wak)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo