Ewelina Sikora zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski

Jacek Żukowski
Ewelina Sikora zdobyła w ub. roku złoty medal w górskich mistrzostwach Polski
Ewelina Sikora zdobyła w ub. roku złoty medal w górskich mistrzostwach Polski archiwum klubu
W Świdnicy rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Medal zdobyła krakowianka Ewelina Sikora.

Środa przeznaczona jest na rywalizację w jeździe indywidualnej na czas. Ewelina Sikora z Krakusa BBC Czaja Swoszowice wywalczyła brązowy medal. Na 13-kilometrowej trasie okazała się o 56 sekund słabsza od zwyciężczyni Wiktorii Pikulnik z Nowatexu Zimia Darłowska, która pokonała trasę w 19.26 min. Drugą lokatę zajęła Aurelia Nerlo z Atomu Boxmetu Dzierżoniów.
Krakowianka okazała się szybsza od Patrycji Lorkowskiej z Cartusii o 5 sekund.

W środę wystartują też seniorki, a wśród nich Katarzyna Niewiadoma, wychowanka Krakusa, jeżdżąca w zawodowej grupie Rabobank Liv.

Materiał oryginalny: Ewelina Sikora zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski - Gazeta Krakowska