Fabiański pokonany, ale zwycięski

Jerzy Filipiuk
W spotkaniu 10. kolejki ligi angielskiej Swansea City wygrała na boisku fatalnie spisującej się w tym sezonie Aston Villi 2:1 (0:0).

W bramce gości jak zwykle stał Łukasz Fabiański. W pierwszej połowie meczu nie miał zbyt wiele pracy, bowiem gospodarze mieli problemy z konstruowaniem akcji, a tym bardziej z ich wykańczaniem.

Goście sprawiali nieco lepsze wrażenie. Najdogodniejszą sytuację dla nich w tej części spotkania miał Federico Fernandez, jednak strzelił nad poprzeczkę.

W 62 minucie Fabiańskiego pokonał „szczupakiem” niepilnowany przez rywali Jordan Ayew, który wykorzystał dośrodkowanie Gabriela Agbonlahora.

„Łabędzie” nie dały jednak za wygraną. Szukały okazji do wyrównania. I znalazły ją w 68 minucie, gdy gola z rzutu wolnego zdobył Gylfi Sigurdsson. W 87 minucie wynik meczu ustalił strzałem z bliska Andre Ayew (brat Jordana).

Aston Villa rozegrały dziewiąty mecz bez zwycięstwa i jednocześnie zanotowały szóstą porażkę z rzędu. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Swansea jest jedenasta.