Fabiański raz pokonany, Wasilewski znów kibicem

Jerzy Filipiuk
Łukasz Fabiański puścił jednego gola, a jego drużyna Swansea zremisowała na boisku Sunderlandu 1:1 w spotkaniu 3. kolejki Premier League.

Polaka pokonał w 62 minucie Jermain Defoe, kończąc ładną, zespołową akcję swej drużyny. Nasz rodak nawet nie próbował interweniować po jego strzale. Wcześniej obronił uderzenie z przewrotki Danny'ego Grahama po rzucie wolnym.

„Łabędzie” prowadziły po trafieniu Bafetimbiego Gomisa w przedłużonym czasie gry pierwszej połowy spotkania. Potem miały dwie okazje do podwyższenia wyniku, m.in. Andre Ayew trafił tylko w poprzeczkę.

Zmarnowane okazje zemściły się na gościach, ale mogli wygrać mecz, gdyby przy stanie 1:1 strzały Gylfiego Sigurdssona nogą i Gomisa głową nie obronił Costel Pantilimon.

Leicester zremisował na własnym boisku z Tottenham 1:1. W kadrze meczowej gospodarzy ponownie zabrakło Marcina Wasilewskiego.