Facebook prosił banki o dane. Mark Zuckerberg chce poznać...

Facebook prosił banki o dane. Mark Zuckerberg chce poznać stan konta swoich użytkowników [WIDEO]

US CBS/x-news

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Facebook kontaktował się z amerykańskimi bankami ws. dostępu do szczegółowych danych ich klientów – poinformował „Wall Street Journal”. Koncern założony przez Marka Zuckerberga chciał poznać stan konta oraz historię transakcji użytkowników.
Według Facebooka dzięki informacjom od banków nowe usługi wprowadzane na portalu miały zostać bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników platformy. W zamian za dostęp do danych, Facebook miał oferować spersonalizowane oferty banków użytkownikom aplikacji Messenger. Według "Wall Street Journal", w rozmowach z Facebookiem miały uczestniczyć takie banki, jak JPMorgan Chase, Wells Fargo i U.S. Bancorp.


Facebook cały czas pracuje nad zwiększeniem zaangażowania swoich użytkowników, tak by w powiązanych z nium witrynach i aplikacjach spędzali coraz więcej czasu. W związku ze zmniejszonym zaangażowaniem oraz mniejszym niż prognozowanym wzrostem liczby użytkowników, wartość założonego przez Marka Zuckerberga giganta społecznościowego na Wall Street spadła o ponad 120 mld dol. na początku lipca.

ZOBACZ TEŻ: "Święty ogień" w natarciu. Największy pożar w historii Kalifornii [WIDEO]

Facebook ma pracować nad rozwojem platformy płatności wewnątrz aplikacji Messenger. Pomysł jest podobny do rozwiązania chińskiego serwisu społecznościowego WeChat. Użytkownicy chińskiej platformy mogą za pośrednictwem aplikacji płacić m.in. w sklepach, kinach, taksówkach, a nawet opłacać rachunki.

Platforma do płatności Facebooka - Messenger Pay – jest już testowana m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. To kolejne kontrowersje wokół firmy Marka Zuckerberga w ostatnich latach. Facebook był krytykowany m.in. za wyciek danych kilkudziesięciu milionów użytkowników do firmy Cambridge Analytica, ingerencję w wybory prezydenckie w USA oraz falę tzw. „fake newsów”.

POLECAMY:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo