FAME MMA 16 wyniki, relacja. FAME MMA 16 – kto wygrał?

Julia Stankowska
mat. prasowe
W sobotę, 5 listopada, w Arenie Gliwice odbyła się gala FAME MMA 16. Zarówno zawodnikom, jak i widzom, podczas wydarzenia towarzyszyły silne emocje, a napięcie pomiędzy przeciwnikami sięgało zeniutu. Kto wygrał FAME MMA 16? Zobaczcie wyniki walk

Sobotni event poprzedzały dwie konferencje, kilka face-to-face oraz wczorajsze ważenie. Każde wydarzenie wzbudzało wiele emocji i obijało się szerokim echem w przestrzeni internetowej. Przed wczorajszą galą fani MMA typowali wyniki walk, jednak, jak to bywa w sporcie, wyniku nie da się przewidzieć. A niektóre wyniki FAME MMA 16 zaskakują! Przekonajcie się sami.

Zwycięża Dzinold – jednogłośna decyzja sędziów
  • Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs Filip „Filipek” Marcinek (walka w K1)
    Zwycięża Ferrari – nokaut techniczny w pierwszej rundzie
  • Patryk „Bandura” Bandurski vs Alan „Braveheart” Kwieciński (boks w małych rękawicach)
    Zwycięża Bandura – jednogłośna decyzja sędziów
  • CO-MAIN EVENT: Jacek „Muran” Murański vs Robert „Sutonator” Pasut
    Zwycięża Robert Pasut – TKO w drugiej rundzie
  • MAIN EVENT: Mateusz „Tromba” Trąbka vs Marcin Dubiel
    Zwycięża Marcin Dubiel – nokaut techniczny w pierwszej rundzie

W co-main evencie zwycięża zdecydowany faworyt Sutonator, a tym samym Jacek Murański już po raz drugi przegrywa w klatce.

Po znokautowaniu swojego przeciwnika już w pierwszej rundzie, walkę wieczoru wygrywa Marcin Dubiel, który ma na swoim koncie już 4 zwycięstwa i tylko jedną przegraną. Tromba powraca do domu z obitą twarzą i wynikiem 1:1 w FAME MMA.

MMA – jak można wygrać?

Niewtajemniczonym w zasady walki w MMA, przedstawiamy listę rozstrzygnięć, którymi może zakończyć się walka w MMA:

• decyzja sędziowska: jednogłośna/niejednogłośna/większościowa
  • TKO, czyli nokaut techniczny – oznacza przerwanie pojedynku przez arbitra, w sytuacji, w której jeden z zawodników uzyskuje większą przewagę nad drugim, zagrażającą zdrowiu lub życiu walczącego