Fantastyczny rajd i gol polskiego napastnika

(JOT)
Niemcy. Borussia Dortmund wyg­rała w Hanowerze 3:0. Robert Lewandowski popisał się 40-metrowym rajdem, ograł pięciu rywali i trafił do siatki.

„Lewy” grał 84 minuty. Z 16 golami jest drugi na liście strzelców; prowadzi Mario Mandżu­kić (Bayern) – 17. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. Po kontuzji do składu Borussii wrócił Marco Reus i zdobył bramkę.

Trener gości Juergen Klopp przyznał, że choć wynik jest imponujący, to jednak mecz był trudny. Akcję Lewandowskiego ocenił jako klasę światową; pochwalił, że Polak zdecydował się na rajd, bo wtedy nie miał do kogo podać. – Niecodzienny rajd, gol marzenie – tak zachwycają się „Lewym” niemieckie media, ogłaszając polskiego napastnika najlepszym graczem spotkania. Borussia ciągle gra w osłabionym składzie (kontuzje), natomiast w zespole Hannoveru zabrakło leczącego się Artura Sobiecha.

Bayern odniósł 9. z rzędu zwycięstwo na wyjeździe, a 18. kolejne w tych rozgrywkach. Wygrał w Moguncji 2:0. To jego 51. z rzędu mecz ligowy bez porażki. Ostatni raz zremisował w lidze 5 października. Gospodarze utrzymywali bezbramkowy wynik do 82 minuty, ale w końcówce meczu obrońca mis­t­rzo­w­s­kiego tytułu był skuteczny.

Przez 64 minut w Werderze Brema występował Lu­dovic Obraniak. Jego drużyna poniosła porażkę 1:3 we Fryburgu.

Eugen Polanski rozegrał cały mecz w Hoffenheim, który niespodziewanie wygrał w Le­verkusen 3:2.

Wyniki

Hannover – Borussia D. 0:3 (0:1), Hummels 43, Lewandowski 52, Reus 90; Mainz – Bayern 0:2 (0:0), Schweinsteiger 82, Goetze 86; Freiburg – Werder 3:1 (1:0), Schuster 15, Klaus 53, Mehme­di 59 – Petersen 70; Schalke – Eint­racht B. 3:1 (1:0), Goretzka 17, Huntelaar 65, Szalai 90 – Kassel 81; Stuttgart – Hamburger 1:0 (0:0), Maxim 69; Wolfsburg – Augsburg 1:1 (0:1), Olić 81 – Werner 43; Borussia M. – Hertha 3:0 (3:0), Arango 28, Kruse 32, Raffael 40; Nuernberg – Eintracht F. 2:5 (0:1), Drmić 64, Campana 71 – Barnetta 21, Joselu 49 i 88, Madlung 53, Kadlec 90; Bayer – Hoffenheim 2:3 (1:1), Kiessling 39, Rolfes 54 – Salihović 14 k., Volland 54, Modeste 89.

1. Bayern 26 74 76–12

2. Borussia D. 26 51 59–29

3. Schalke 26 50 51–37

4. Bayer 26 44 43–32

5. Borussia M. 26 42 46–32

6. Wolfsburg 26 41 43–40

7. Mainz 26 41 37–40

8. Augsburg 26 39 39–37