Aleksander Gąciarz
Uczestnicy niedzielnego Memoriału Żółnierzy Wyklętych
Uczestnicy niedzielnego Memoriału Żółnierzy Wyklętych Fot. Aleksander Gąciarz
Drużyna Farmersów powtórzyła sukces z ubiegłego roku i triumfowała w III Memoriale Żołnierzy Wyklętych.

Na starcie rywalizacji, której od początku patronuje poseł Włodzimierz Bernacki, stanęło sześć zespołów. Ponieważ regulamin dopuszczał udział zawodników występujących w niższych klasach rozgrywkowych, obok siebie biegali nastolatkowie i panowie z włosami mocno przyprószonymi siwizną. Do takiej właśnie konfrontacji doszło w finale, gdzie Farmersi (klasyczni oldboje) spotkali się z „młodzieżą” z Wisły Grobla. I to doświadczenie wzięło górę, bo goście z Grobli, mimo optycznej przewagi, jednak ulegli starszym kolegom 1:2.

Trzecie miejsce w zawodach przypadło nowobrzeskim Szerszeniom, którzy pokonali 3:2 Gazprim. Ci ostatni wyjechali z turnieju najbardziej zawiedzeni, bo jako jedyni pokonali Farmersów (3:1), a na 5 minut przed końcem półfinału prowadzili z Wisłą Grobla 3:0, by zremisować 3:3 i ulec w serii rzutów karnych.

Piąte miejsce zajęła drużyna występująca pod szyldem Luxus, a szóste reprezentacja... Orkiestry Dętej z Grobli. Najlepsze trzy zespoły zawodów zdobyły puchary ufundowane przez posła Włodzimierza Bernackiego. Najlepszym piłkarzem turnieju został uznany Mirosław Tabor (Wisła), natomiast najlepszym bramkarzem Tomasz Curkowski (Farmersi).