Fatalna Jagiellonia. Antyjedenastka 23. kolejki PKO Ekstraklasy

psz
Z minionej serii spotkań zapamiętamy fatalny zespołowo występ Jagiellonii Białystok. Również Arka Gdynia w pierwszej połowie meczu z Rakowem Częstochowa zaprezentowała się tragicznie. Sprawdźcie, kto wpadł nam w oko i trafił do Antyjedenastki kolejki!

Dejan Iliev (Jagiellonia Białystok)
Macedończyk to wziąż piłkarz Arsenalu Londyn, ale po kilku wiosennych kolejkach jest już jasne, czemu nie dostał szansy na debiut. 24-latek w meczu z Legią był notorycznie zbyt wolny.

Karol Fila (Lechia Gdańsk)
W spotkaniu z Lechem Poznań wrócił do pierwszego składu i wytrzymał tylko do 51. minuty. Fila opuścił plac przedwcześnie z powodu drugiej żółtej kartki. Osłabiona Lechia nie był w stanie wytrzymać naporu gospodarzy.

Bogdan Tiru (Jagiellonia Białystok)
Rumun w meczu przy Łazienkowskiej do perfekcji opanował odpuszczanie i przyglądanie się, co zrobią rywale. Wisienką na torcie była siatka, jaką dostał przy strzale Tomasa Pekharta na 4:0.

Bodvar Bodvarsson (Jagiellonia Białystok)
Islandczyk na pewno nie jest godnym następcą Guilherme. Grając na niego odżył wreszcie Arvydas Novikovas. Do każdego wybicia Bodvarssona można było się przyczepić, a do tego dochodziło notoryczne spóźnienie.

Kamil Pestka (Cracovia)
Ostatnie miesiące to był udany czas młodzieżowego reprezentanta Polski, który wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. Z Piastem Gliwice po jego błędzie padła decydująca bramka. Wkrótce Michał Probierz odesłał go do boksu.

Jaroslav Mihalik (Lechia Gdańsk)
25-letni Słowak z powodu problemów kadrowych od wiosny zaczął dostawać szanse w pierwszym składzie i konsekwentnie prezentuje się bardzo słabo. W meczu z Kolejorzem był najgorszy na boisku.

Rusłan Babenko (Raków Częstochowa)
Ukrainiec dał tragiczną zmianę w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia. Sprawiał wrażenie, jakby bał się piłki. Unikał pojedynków i to po jego błędach częstochowianie stracili dwie bramki.

Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze)
Marcin Brosz nieoczekiwanie wstawił do składu 25-letniego pomocnika. Ten również najwyraźniej był tą decyzją zaskoczony, bo kompletnie nie radził sobie na boisku. Wytrzymał tylko pierwszą połowę.

Bojan Cecarić (Korona Kielce)
Serb został wypożyczony z Cracovii do Korony na rundę wiosenną. Cecarić ustawiany jest na szpicy, ale zdecydowanie nie jest to jego optymalna pozycja. Kielczanie w tym roku jeszcze nie zdobyli bramki.

Jakov Puljić (Jagiellonia Białystok)
Jagiellonia kupiła Chorwata za 500 tys. euro i była przekonana, że zapewni on wiosną kilka goli. Na razie Puljić jednak wyraźnie dołuje, tak jak w poprzedniej rundzie w HNK Rijeka. Z Legią został zmieniony w przerwie.

Samuel Corral (ŁKS Łódź)
Rafał Kujawa i Łukasz Sekulski zostali zastąpieni snajperem z 3. ligi hiszpańskiej. Corral dostał duży kredyt zaufania i totalnie zawodzi. Kazimierz Moskal dał mu pokopać tylko w pierwszej połowie meczu z Pogonią Szczecin.

REZERWOWI: Pavels Steinbors (Arka Gdynia), Mateusz Spychała (Korona Kielce), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok), Erik Jirka (Górnik Zabrze), Ivan Fiolić (Cracovia), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Michalis Manias (Pogoń Szczecin), Oskar Zawada (Arka Gdynia).