Fatalna końcówka

FIL
KUSY Kraków - AZS Katowice 28-37 (11-14).

W II lidze piłkarzy ręcznych

Bramki: Barski 7, Jarosz 6, Nowicki 4, Żak 3, Ermel i Król po 2, Franczak, Mularczyk, Musiał i Sowiński po 1 - Kostrzewa 10, Miler 8, Drozowik 6, Gansiniec i Strużyna po 4, Bobowski 3, Skowroński i Zywiałkowski po 1.
W zaległym meczu czwartej grupy II ligi piłkarzy ręcznych przedostatni w tabeli Kusy nie dał rady wiceliderowi. Wynik sugeruje łatwe zwycięstwo gości, tymczasem przez większą część meczu gra była w miarę zacięta i wyrównana. W 7 min było 3-3, w 15 min 6-6, a w 26 min 9-10. W końcówce pierwszej połowy spotkania katowiczanie "odskoczyli" na 3 bramki. Po przerwie aż do 54 min, do stanu 26-29, prowadzili oni z reguły 2 lub 3 golami. Potem krakowianie sprawiali wrażenie jakby zapomnieli, że piłka ręczna jest grą zespołową, popełniali proste błędy, których konsekwencją były gole akademików.
Porażka Kusego byłaby wyższa, gdyby nie bardzo dobra postawa w bramce Zadęckiego. W ekipie AZS klasą dla siebie byli skutecznie rzucający Kostrzewa i Miler. 10., ostatnia kolejka rozgrywek rozegrana zostanie za półtora tygodnia.