Fatalna trzecia kwarta

STM
W pierwszym meczu drugiej rundy spotkań o mistrzostwo małopolskiej ligi juniorów starszych w koszykówce zespół tarnowskiej Unii zmierzył się w Krakowie z tamtejszą Wisłą.

Koszykówka juniorów starszych

Podopieczni trenera Jarosława Mosio wystąpili w tym spotkaniu w juniorskim niemal składzie, wzmocnieni jedynie dwoma starszymi zawodnikami. Krakowianie mieli więc nad nimi przewagę wzrostu oraz siły fizycznej. Mimo tego, do przerwy na parkiecie trwała wyrównana walka. W początkowych minutach oba zespoły zdobywały praktycznie punkty na przemian i w 7 min po "trójce" Tomasza Zycha notowano remis 11-11. Potem gospodarze odskoczyli wprawdzie na cztery "oczka", punkty zdobyte z rzutów osobistych przez Rafała Górgóla - niemal równo z końcową syreną - spowodowały jednak, że pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym tylko prowadzeniem Wisły. W drugiej "ćwiartce" obraz gry nie uległ zmianie i cały czas utrzymywała się nieznaczna przewaga krakowian. Dopiero w 18 min, po sześciu punktach Artura Styły, gospodarze odskoczyli na dystans 7 pkt. (37-30). Już minutę później po rzucie zza linii 6.25 m Daniela Stawarskiego było jednak 39-36, a do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 43-37 dla Wisły. O wyniku spotkania zadecydowała trzecia kwarta. Miejscowi bardzo mocno "siedli" wówczas na tarnowian na całym parkiecie. Mający problemy z ustawieniem ataku pozycyjnego koszykarze Unii poszli zaś na wymianę i skończyło się to dla nich fatalnie. Po nieudanych akcjach gości, krakowianie raz za razem wyprowadzali bowiem szybkie kontry, błyskawicznie powiększając swoją przewagę. W 22 min wzrosła ona już do 14 pkt. (51-37), trzy minuty później na tablicy pojawił się natomiast rezultat 62-40. Końcówka tej odsłony również należała do gospodarzy i przed ostatnią kwartą Wisła wygrywała 78-44. Losy spotkania były w tym momencie praktycznie przesądzone, stąd też obaj trenerzy dali szansę gry zawodnikom rezerwowym. Rezerwy Wisły okazały się jednak również skuteczniejsze i ostatecznie krakowianie wygrali ten pojedynek 104-59 (21-19, 22-18, 35-7, 26-15).
   Unia: Rafał Górgól 10, Dawid Odbierzychleb 10, Daniel Stawarski 10, Kamil Uriasz 8, Konrad Porębski 7, Tomasz Zych 7, Sławomir Fortuna 6, Arakdiusz Latocha 1, Dawid Dawiec 0, Mateusz Piktas 0. Najwięcej punktów dla Wisły: Przemysław Ostrowski 31, Michał Dudziewicz 18, Artur Styła 17. (STM)