Fatalny czas Bednarka! Kolejny samobój Polaka i porażka Southampton

BG
Ostatni tydzień dla Jana Bednarka układa się fatalnie. Polak najpierw strzelił samobója w meczu z Manchesterem United, a następnie zobaczył czerwoną kartkę. Kara została anulowana, więc defensor w sobotę wystąpił przeciwko Newcastle i niestety ponownie trafił do własnej siatki

W środę Manchester United rozbił Southampton 9:0, do czego znacząco przyczynił się Jan Bednarek. Obrońca strzelił bramkę samobójczą, a następnie sędzia pokazał mu wątpliwą czerwoną kartkę. Święci odwołali się od tej decyzji do komisji ligi, a kara została anulowana i piłkarz mógł wystąpić w sobotnim meczu z Newcastle. Niestety w weekend znów nie wszystko ułożyło się po myśli byłego piłkarza Lecha Poznań.

Sroki wyszły na prowadzenie już w 16. minucie meczu, a przy trafieniu Josepha Willocka zawinił Bednarek. 10 minut później było 2:0 dla gospodarzy, bo Miguel Almiron mocno dośrodkował piłkę w pole karne, a ta odbiła się tak niefortunnie od Polaka, że wpadła do bramki gości.

Ostatecznie Święci przegrali 2:3 i spadli na 12. miejsce w tabeli. Drużyna z wybrzeża bardzo dobrze zaczęła sezon, ale ostatnie tygodnie są dla niej rozczarowujące - porażka z Newcastle była piątą ligową przegraną z rzędu.