Fatalny początek

STM
NORGIPS Gwardia Opole - UNIA Tarnów 42-24 (21-11).

I liga piłkarzy ręcznych

Bramki: Ścigaj 9, Knop 7, Matyszok, Raczek i Zych po 5, Gradowski 4, Baran i Zajączkowski po 3, Sawicki 1 - Niedojadło 6, Greczyński 5, M. Grzesik i Zaucha po 4, Bieś i Chrzan po 2, Ciapała 1.
Wynik meczu zdaje się potwierdzać słowa Franciszka Gąsiora. Trener Unii przed rozpoczęciem rozgrywek I ligi powiedział bowiem, że celem, jaki stawia przed drużyną jest jedynie utrzymanie się w lidze.
Tarnowianie do inauguracyjnego spotkania przystąpili osłabieni brakiem 5 graczy z poprzedniego sezonu (Patyk, Sajdak, Tokarski, Mruk, Pecka). W dodatku trener Gąsior nie mógł skorzystać z usług Ogarka, Tchonia i Wojdyły, którzy dopiero w późniejszym terminie dołączą do zespołu. Opolanie prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Po 2 bramkach zdobytych przez miejscowych w kolejnych minutach gra wyrównała się i w 13 min było 7-5 dla miejscowych. Potem, w krótkim odstępie czasu, tarnowianie raz za razem karani byli jednak wykluczeniami (m.in. 4 min kary otrzymał Bieś, który więcej nie pojawił się już na parkiecie). Spowodowało to bardzo szybki wzrost prowadzenia opolan, które do przerwy osiągnęło już rozmiary 10 trafień.
W drugiej połowie młody i wybiegany zespół gospodarzy stale powiększał przewagę nad tarnowianami. W grze gości wyraźnie widać było brak pobytu przed sezonem na obozie przygotowawczym, co zaowocowało, niestety, brakiem "zdrowia". W 45 min opolanie prowadzili już 30-17 i było praktycznie po meczu. W ostatnim kwadransie gospodarze zwiększyli jeszcze rozmiary wygranej. (STM)