Faworyt bliżej awansu

(łm)
Siatkówka. W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski Muszynianka przegrała z aktualnym mistrzem Polski Atomem Treflem Sopot.

Polski Cukier Muszynianka 1
Atom Trefl Sopot 3
(25:23, 13:25, 20:25, 23:25)
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Różycka, Piątek, Wojcieska, Jasińska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Mazurek, Cvetanović, Sosnowska, Mucha.
Atom Trefl: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Gajewska, Molnar.

Tym samym od Małopolanek oddaliła się możliwość wyjazdu na turniej finałowy do Ostrowca Świętokrzyskiego. Rewanż z Atomem w środę.

Początek wczorajszego spotkania był wyrównany. Miejscowe, dzięki dobrej zagrywce Ivany Plchotovej, po drugiej przerwie technicznej uzyskały przewagę i nie oddały jej już do końca pierwszego seta. W drugiej partii podrażnione sopocianki pozwoliły gospodyniom na zdobycie zaledwie 13 punktów.

W trzeciej części Atom prowadził już 11:5, ale "Mineralne" doprowadziły do remisu po 17. W końcówce lepsza była jednak ekipa znad morza. Czwartą partię znów lepiej rozpoczął Atom (6:2), lecz muszynianki zdołały dogonić rywalki (17:17). Końcówka seta to po raz kolejny skuteczniejsza gra przyjezdnych.