Faworyt był za mocny

W meczu w Katowicach najskuteczniejszy w AGH był Karol Rawiak
W meczu w Katowicach najskuteczniejszy w AGH był Karol Rawiak Fot. Artur Bogacki
I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków przegrała wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice.

GKS Katowice - AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

GKS: Fijałek, Król, Błoński, Kalembka, Pietraszko, Sobański, Mariański (libero) oraz Jurkojć, Przystał, Butryn, Januszewski (libero).

AGH: Adamski, Żaketa, Kania, Mordyl, Fornal, Depowski, Odwarzny (libero), Wroniecki (libero) oraz Dzierwa, Rawiak, Wacek, Bucek, Przybylski.

W środowej kolejce skończyły się zwycięskie serie obu zespołów. Faworytem meczu byli walczący o pozycję lidera katowiczanie. Ze swojej roli wywiązali się należycie, zgarnęli komplet punktów i wskoczyli na 2. miejsce (mają punkt straty i zaległy mecz). AGH nadal plasuje się na 7. pozycji.

W pierwszym secie lekką przewagę mieli gospodarze. Odskoczyli na cztery „oczka” - 20:16, ale wkrótce było 20:19. W kluczowym fragmencie gospodarzom sprzyjali sędziowie, podejmując kontrowersyjne decyzje na ich korzyść. Przy stanie 22:20 w walce na siatce Piotra Adamskiego i Pawła Pietraszki, ten drugi, zdaniem gości, nieczysto podbił piłkę (od dołu otwartymi dłońmi), ale arbiter nie dopatrzył się błędu. Miejscowi zdobyli w tej akcji punkt, a komentowanie decyzji skończyło się czerwoną kartką dla AGH, co skutkowało kolejnym „oczkiem” dla rywali i było 24:20. Set zakończył się atakiem Karola Butryna, choć według przyjezdnych piłka spadła w aut.

W drugim secie siatkarze AGH nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami, którzy szybko uciekli (8:4, 16:9) i pewnie wygrali. Liczne zmiany w składzie gości przyniosły w końcu efekt, bo w następnej odsłonie to oni początkowo prowadzili (nawet 11:8). GKS odrobił stratę i drużyny wymieniały ciosy. W końcówce krakowianie mieli przewagę (21:22), ale zmarnowali szansę. Przy stanie 22:22 długa wymiana skończyła się autowym atakiem na pojedynczym bloku Karola Rawiaka. Następnie przyjezdni po zagrywce Tomasza Kalembki oddali piłkę za darmo, a w ostatniej akcji zablokowany został Michał Dzierwa.

Krakowianom najbardziej we znaki dał się Jan Król (MVP meczu). W ekipie AGH najskuteczniejszy (10 pkt) był zmiennik Rawiak.

W następny weekend siatkarze AGH nie będą grać. Dostaną walkowerem 3 punkty za mecz z wycofanym z rozgrywek Hutnikiem Kraków.