FC Barcelona znów wiceliderem ligi hiszpańskiego. Robert Lewandowski wypracował jednego z goli

Bartosz Głąb
Robert Lewandowski (FC Barcelona) w meczu z Realem Sociedad.
Robert Lewandowski (FC Barcelona) w meczu z Realem Sociedad. Alejandro Garcia / PAP / EPA
FC Barcelona pokonała w poniedziałkowy wieczór u siebie Real Sociedad 2:0 w meczu 35. kolejki ligi hiszpańskiej. Pierwszy z goli padł w 40. minucie po trafieniu fenomenalnego Lamine Yamala. Akcję bramkową rozpoczął świetnym podaniem Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony kwadrans przed końcem. W doliczonym czasie gry wynik ustalił z rzutu karnego Raphinha.

Koronkowa akcja FC Barcelony, którą rozpoczął Robert Lewandowski

Po niespodziewanym piątkowym remisie Girony ekipa Barcelony stanęła przed szansą, by wrócić na pozycję wicelidera tabeli, która gwarantuje udział w Superpucharze Hiszpanii. Niemal na samym początku spotkania futbolówka została zagrana w pole karne gości do Roberta Lewandowskiego, ale ten nie zdołał dopaść do całkiem niezłego podania.

W kolejnych minutach Real Sociedad atakował coraz odważniej. W 23. minucie Sheraldo Becker nawet zdołał umieścić piłkę w siatce, ale sędzia słusznie odgwizdał minimalnego spalonego, na którym znalazł się zawodnik przyjezdnych.

FC Barcelona pokręciła tempo w końcówce pierwszej połowy. W 38. minucie Raphinha otrzymał futbolówkę przed polem karnym rywala, zdecydował się na strzał, piłka odbita od słupka trafiła pod nogi Ilkaya Gundogana, a ten fatalnie spudłował. Natomiast chwilę później koronkową akcję gospodarzy skutecznie wykończył Lamine Yamal precyzyjnym uderzeniem. Sytuację dla Blaugrany świetnym prostopadłym podaniem wypracował Robert Lewandowski.

Tuż przed przerwą fenomenalny hiszpański nastolatek poszukał celnym podaniem napastnika reprezentacji Polski, ale ten będąc w dobrej pozycji do oddania strzału, nie zdołał przyjąć piłki.

Lamine Yamal (Barcelona) celebruje strzelenia gola w meczu z Realem Sociedad.
Lamine Yamal (Barcelona) celebruje strzelenia gola w meczu z Realem Sociedad. Alejandro Garcia / PAP / EPA

FC Barcelona wygrała i wróciła na pozycję wicelidera ligi hiszpańskiej

Drugą połowę mocno rozpoczęła Barcelona. W 48. minucie Raphinha potężnie huknął zza pola karnego, ale futbolówka po jego uderzeniu powędrowała tuż nad poprzeczką bramki Realu Sociedad. W 65. znów swoich sił z dystansu spróbował Brazylijczyk. Tym razem piłka zmierzała w samo okienko bramki, jednak świetną interwencją popisał się Alex Remiro.

Chwilę później w odpowiedzi przed szansą stanął Brais Mendez. Napastnik gości świetnie minął obrońcę i w stuprocentowej sytuacji - minimalnie się pomylił. Swoją okazję miał również Takefusa Kubo, ale jego strzał pewnie wybronił Marc-Andre Ter Stegen.

W 76. minucie Xavi zdecydował się ściągnąć Roberta Lewandowskiego, za którego wprowadził Ferrana Torresa. Hiszpan mógł zdobyć bramkę już w pierwszej akcji po wejściu na boisko, jednak jego strzał z linii "szesnastki" fantastycznie wybronił Alex Remiro.

Robert Lewandowski (FC Barcelona) w meczu z Realem Sociedad. Enric Fontcuberta / PAP / EPA

W końcówce jeden z zawodników Realu Sociedad zagrał ręką we własnym polu karnym i arbiter po analizie w systemie VAR podyktował dla FC Barcelony rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Raphinha.

Zwycięstwo Dumy Katalonii oznacza, że ta wraca na 2. miejsce w ligowej tabeli i na 3 kolejki przed końcem sezonu ma punkt przewagi nad Gironą. Już w najbliższy czwartek podopieczni Xaviego zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli Almerię.

35. kolejka ligi hiszpańskiej. FC Barcelona - Real Sociedad 2:0 (1:0)

• Bramki: 40' Lamine Yamal, 90+3' Raphinha (k).
  • Żółte kartki: I.Gundogan, Raphinha, - J.Aramburu, J.Pacheco, A.Odriozola.
  • Sędzia: Guillermo Cuadra Fernández

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jules Kounde, Pau Cubarski, Inigo Martinez, Joao Cancelo - Pedri (70' Fermin Lopez), Andreas Christensen (70' Sergi Roberto), Ilkay Gundogan (90+4' Oriol Romeu) - Lamine Yamal, Robert Lewandowski (76' Ferran Torres), Raphinha.

Real Sociedad: Alex Remiro - Hamari Traore (79' Alvaro Odriozola), Artiz Elustondo, Robin Le Normand, Jon Pacheco (70' Kieran Tierney) - Aon Aramburu (70' Ander Barrenetxea), Benat Turrientes, Mikel Merino, Mikel Oyarzabal - Sheraldo Becker (70' Takefusa Kubo), Brais Mendez (79' Arsen Zakharyan).

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...