Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Festiwal dla szkół

SYP
KLUCZE. Dokładnie 110 reprezentantów szkół z Małopolski i Śląska wzięło udział w I Festiwalu Twórczości Religijnej dla szkół im. Jana Pawła II "Totus tuus", jaki zorganizowało kluczewskie gimnazjum noszące imię Papieża Polaka.

Podczas I Festiwalu Twórczości Religijnej dla szkół im. Jana Pawła II "Totus tuus".

Festiwal odbywał się w dwóch kategoriach, muzycznej i teatralnej. W kategorii muzycznej równorzędne pierwsze miejsca zajęły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Sułoszowej oraz Zespołu Szkół w Sławkowie. W kategorii teatralnej także zwyciężyli uczniowie z Sułoszowej. Szczególne wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy festiwalu ze Szkoły Podstawowej w Zendku, a zespoły z podstawówki w Braciejówce oraz podstawówki i gimnazjum w Kluczach otrzymały wyróżnienia.

Dyplomy i narody wręczała wice wójt Klucz Ilona Szczęch, która podziękowała za piękną inicjatywę Festiwalu Twórczości Religijnej życząc wszystkim rozwijania swoich pasji i talentów oraz postępowania na wzór błogosławionego ojca św. Jana Pawła II. Po uroczystym zakończeniu Festiwalu, odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, podczas którego pracowano nad projektem harmonogramu wspólnych zamierzeń i spotkań w nowym roku szkolnym.

Występy młodych artystów oceniało jury w składzie; Bożena Szymonek, Anna Dudek, Katarzyna Kuśmierczyk, Krzysztof Woźniczko i Ryszard Smaruj. Całości przewodniczyła dyrektor gimnazjum Elżbieta Jaworska i koordynator Festiwalu Magdalena Nowak. W organizację festiwalu zaangażowali się także; Lidia Piłka, Renata Zawisz, Ewa Molenda, Aleksandra Rutkowska, Paweł Feledyk oraz Sławomir Kloc.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski