Festiwal, który zaskoczył

ADOM
Udostępnij:
Czwartkowy Festiwal Krajów Anglojęzycznych, zorganizowany przez Gimnazjalny Klub Europejski w Dobczycach, przy wsparciu dyrekcji tamtejszego Gimnazjum im. Jana Pawła II i burmistrza gminy i miasta, potwierdził, iż ta impreza, organizowana po raz pierwszy przez grono entuzjastów, powinna na stałe trafić do kalendarza imprez, o których jest głośno poza rogatkami miasta nad Rabą.

W Dobczycach

   Pisemny konkurs języka angielskiego przeprowadzony został w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazjum, a w eliminacjach wzięło udział 33 uczniów z klas VI. - Tyle samo uczniów z klas I - III - mówi anglistka z Gimnazjum im. Jana Pawła II Donata Wójcik - pisało prace z angielskiego. Ocenialiśmy umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego, jak i znajomość słownictwa i gramatyki. Uczniów podzieliliśmy na dwie grupy, aby wyrównać szanse startu: na uczących się angielskiego tylko w szkole oraz na takich, którzy dokształcają swoją wiedzę poza szkołą. _Małgorzata Noworyta, anglistka ze Stadnik i Dziekanowic, dorzuca: - Finał konkursu dla szkół podstawowych odbędzie się na początku marca w szkole w Stadnikach, w tym samym terminie odbędzie się finał dla gimnazjalistów w Dobczycach, obie finałowe konkurencje będą miały charakter konkursu ustnego.
   W konkursie piosenki angielskiej startowało 30 uczniów, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 i młodzież z Klubu Europejskiego w Gimnazjum w Raciechowicach, Zespołu Szkół w Dobczycach i SP w Dobczycach. Z najwyższą oceną spotkał się występ 7-osobowej grupy z miejscowego Zespołu Szkół "Imagine". Drugą lokatę zajął duet Lidia Szewczyk i Joanna Pająk, a trzecie ex aequo Magda Budyn i Ewelina Pająk (obie Gimnazjum Dobczyce) oraz Katarzyna Cebula (Gimnazjum Raciechowice). Najlepszą wiedzą na temat krajów anglojęzycznych wykazała się Angelika Osmólska, wyprzedzając Beatę Stoch i Ewelinę Kapłoniak (wszystkie kl. II c Gimnazjum Dobczyce), a Urszula Kostkowska (kl. II d Gimnazjum Dobczyce) triumfowała w quizie na temat Unii Europejskiej. Młodzież podczas czwartkowej imprezy bawiła się wybornie.
- Nie nudzimy się - śmiał się Piotrek z kl. I Gimnazjum.- Wraz z kolegami prezentujemy własne stoisko z książkami, albumami i filmami, poświęconymi "Gwiezdnym wojnom". Dużo dowiadujemy się o krajach anglojęzycznych. Jest w ogóle fajna zabawa!_
   Festiwal wzbogaciły imprezy towarzyszące, żeby tylko wspomnieć ciekawą wystawę poświęconą Unii Europejskiej i quizy w języku angielskim, których współorganizatorem było wydawnictwo MACMILLAN Polska, fundujące albumy i książki w języku angielskim. Młodzież miała ponadto okazję zakupu podręczników do angielskiego w promocyjnej cenie na stoiskach przygotowanych przez krakowskie księgarnie Szawal i Columbus.
   Wspomniany festiwal to kolejne po imprezach "Nasz dom Europa" i "Dzieci jednego Boga" przedsięwzięcie organizowane przez dobczycki Gimnazjalny Klub Europejski, a suty poczęstunek dla uczniów i gości był zasługą Marii i Władysława Brożków, właścicieli piekarni "Złoty Kłos", Jana Burkata i jego Supersamu, "Domu Chleba" Jana Hartabusa, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Dobczycach oraz UGiM w Dobczycach. Czwartkowy Festiwal__Krajów Anglojęzycznych zakończyła wieczorna dyskoteka dla młodzieży szkolnej. (ADOM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie