Festiwal Sztuk Walki. Europejski poziom [ZDJĘCIA, WIDEO]

Festiwal Sztuk Walki. Europejski poziom [ZDJĘCIA, WIDEO]

(FIL)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Festiwal Sztuk Walki. Europejski poziom [ZDJĘCIA, WIDEO]
1/16
przejdź do galerii

©Anna Kaczmarz

Sporty walki. Około 50 osób wystąpiło w VII Festiwalu Sztuk Walki, który odbył się w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje - wysokie - umiejętności zaprezentowali przedstawiciele Hapkido Moo Kwan Polska, Okuyamy Ryu Aiki Jujitsu, Krakowskiego Centrum Taekwon-do, Wisły Kraków (judo) i Raczadamu Kraków (muaythai).

- Jestem bardzo zadowolony, gdyż udało się zrealizować to, co sobie zaplanowaliśmy - mówił pomysłodawca, główny organizator i prowadzący imprezę, trener Hapkido Moo Hak Kwan Polska i nauczyciel wf w Zespole Szkół Społecznych nr 7 im.
ks. prof. Józefa Tischnera, Rafał Przybycień (klub i ZSS także były organizatorami). - Głównym celem festiwalu było pokazanie, co można osiągnąć w sportach i sztukach walki poprzez trening i jak należy okazywać szacunek drugiemu człowiekowi, trenerowi czy przeciwnikowi.


Autor: Anna Kaczmarz

W pokazach wzięło udział m.in. kilka klanów rodzinnych, w tym Przybycień (3. dan) i jego żona Katarzyna Sterkowicz-Przybycień (4. dan) oraz ich dzieci: 9-letnia Natalia i 6-letni Stanisław (najmłodszy uczestnik festiwalu; najstarszy - Wiesław Deleta, także trenujący hapkido, liczy ponad 50 lat).

Powody do zadowolenia miał też prof. Stanisław Sterkowicz (5. dan; teść Przybycienia), który od 45 lat zajmuje się sztukami walki, ma czarne pasy w judo, karate, jujitsu i hapkido. Te ostatnie (system samoobrony pochodzący z Korei) wprowadził do Polski już przed ćwierć wieku.

- Uczestnicy festiwalu przygotowali pokazy na poziomie europejskim. Ich trenerzy to moi byli studenci w AWF - podkreślił prof. Sterkowicz.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo