Festiwale napastników [WIDEO]

(JOT)
Niemcy. Piłkarze Bayernu rozgromili w Monachium HSV 8:0. Robert Lewandowski zdobył jednego gola. To jego pierwsze trafienie od 13 grudnia.

Bayern i HSV spotkali się po raz setny w dziejach Bundesligi, monachijczycy wygrali 59. raz. Goście bronili się 20 minut, a po straconym golu z karnego ich obrona poszła w rozsypkę. 2 lata temu Bayern wygrał z HSV 9:2.

_Źródło: Foto Olimpi_k

Lewandowski rozegrał cały mecz, niektóre media niemieckie podają, że analizy wideo wykazują, iż bramkę uzyskał ze spalonego.

- Zagraliśmy dobry mecz, jest coraz lepiej, a gola z okazji walentynek dedykowałem żonie - stwierdził Polak. To był jego 150. występ w Bundeslidze. Z 8 golami jest na 9. miejscu w klasyfikacji strzelców, prowadzą Alexander Meier (Eintracht) i Arjen Robben (Bayern) po 14.

9 goli padło w Leverkusen. 4 uzyskał napastnik gości, Holender Bas Dost i dzięki temu "Wilki" wygrały rzutem na taśmę 5:4 (prowadziły 3:0, potem 4:2, ale gospodarze meczu doprowadzili do wyrównania 4:4!). W Bayerze cały mecz zaliczył Sebastian Boenisch (żółta kartka). Po ostatnim gwizdku padł załamany na murawę i się rozpłakał.

Borussia - z Łukaszem Piszczkiem w składzie - w II połowie meczu w Dortmundzie przypomniała, jak niedawno brylowała w Bundeslidze. Do przerwy przegrywała, potem strzeliła gościom 4 gole. Jakub Błaszczykowski znów nie grał, cierpi na zapalenie zatok. W Koeln Paweł Olkowski zagrał 90 minut, a w 63 min wyszedł Sławomir Peszko (żółta kartka). Artur Sobiech grał od 46 min, jego Hannover uległ 1:2 Paderbornowi.

Wyniki
Bayern - Hamburger 8:0 (3:0), Mueller 21 k., 55, Goetze 23 i 88, Robben 36 i 47, Lewandowski 56, Ribery 69; Borussia D. - Mainz 4:2 (0:1), Subotic 50, Reus 56, Aubameyang 71, Sahin 78 - Soto 1, Malli 56; Bayer - Wolfsburg 4:5 (0:3), Son 57, 62 i 67, Bellarabi 72 - Dost 6, 29, 64 i 90, Naldo 17; Borussia M. - Koeln 1:0 (0:0), Xhaka 90. Hoffenheim - Stuttgart 2:1 (1:1), Firmino 30, Rudy 90 - Sakai 39; Werder - Augsburg 3:2 (3:1), Lukimya-Mulongoti 16, Di Santo 23 k., Gebre Selassie 45 - Klavan 21, Werner 79; Eintracht - Schalke 1:0 (0:0), Piazon 64; Hertha - Freiburg 0:2 (0:1), Klaus 14, Philipp 52; Hannover - Paderborn 1:2 (0:0), Marcelo 66 - Lakic 72, Meha 79.