Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Festyn w Słotwinie

ZS
Jak twierdzą organizatorzy, impreza, która odbyła się kilka dni temu w Słotwinie, była ze wszech miar udana. Loteria fantowa i aukcja przyniosły łączny dochód ponad półtora tysiąca złotych i sto dolarów. - Nie są to duże pieniądze, pozwalają jednak na rozpoczęcie prac, które mamy nadzieję doprowadzą do zorganizowania na tym terenie parku leśnego - mówią członkowie zarządu osiedla Słotwina.

Projektowany park ma powstać na terenie ponad 1 ha, który przez wiele ostatnich lat pełnił funkcję przykolejowego placu składowego

Projektowany park ma powstać na terenie ponad 1 ha, który przez wiele ostatnich lat pełnił funkcję przykolejowego placu składowego, a od kilkunastu lat stanowi nieużytek. Docelowe plany przewidują wybudowanie na tych terenach boiska do koszykówki, dwóch boisk do siatkówki, placu zabaw dla dzieci, wykonanie ścieżek rekreacyjnych, zainstalowanie ławek ogrodowych oraz budowę zadaszonej altany, parkingu i parterowego budynku sanitarno-gospodarczego, w którym mieścić się będą szatnie, magazyn sprzętu sportowego i sanitariaty.
Wykonanie inwestycji ze względu na koszty podzielone zostało na etapy, ale już w pierwszym z nich przewiduje się urządzenie przynajmniej jednego boiska i placyku dla dzieci, zamontowanie kilku ławek oraz tymczasowego wc.
Festyn pozwolił zebrać środki, które w całości przekazane zostaną na wykonanie opisanego wyżej projektu. Obecny na festynie burmistrz Brzeska Jan Musiał zapewnił, że już wkrótce sfinalizowane zostaną rozmowy z nadleśnictwem, które mają doprowadzić do przekazania tych terenów miastu.
_- Impreza, co najważniejsze jeszcze bardziej zintegrowała nasze lokalne społeczeństwo i udowodniła, jak wspaniale wszyscy potrafią bawić się bez alkoholu - _powiedziała na zakończenie działaczka zarządu osiedlowego Cecylia Serwin.
(ZS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski