Filipowice. Wszystko rośnie bez chemicznych oprysków

Filipowice. Wszystko rośnie bez chemicznych oprysków

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Filipowice. Wszystko rośnie bez chemicznych oprysków
1/4
przejdź do galerii
Konkurs „Piękno ukryte w ogrodach” znacząco poprawił estetykę w wiosce i integruje mieszkańców.
– Został zorganizowany czwarty raz i widać efekt. Mieszkańcy bardzo się starają, by Filipowice piękniały. Sieją lawendę i wysypują dekoracyjnymi kamykami miejsca pomiędzy chodnikiem, a ich ogrodzeniem – mówi Beata Głąb, sołtys wioski.

– Mamy ogromną różnorodność w naszym ogrodzie. Są owocowce drzewa i krzewy, warzywa, kwiaty. I wszystko rośnie bez chemicznych oprysków, a co najważniejsze żadne rośliny nie chorują – zaznacza Katarzyna Kłeczek, której w utrzymaniu ogrodu pomaga Stanisław Sikora. Nie ukrywają, że w ogrodzie trzeba się napracować, ale sprawia im to wiele satysfakcji.

Do konkursu zgłoszono 22 ogrody, a wyróżniono sześć. Oprócz pani Katarzyny, nagrody otrzymali: Czesława Dyba, Barbara i Czesław Nowakowie, Dorota Pałka, Anna Rozmus, Barbara i Jan Surowcowie.

Wręczono je podczas sobotniego pikniku, na którym zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Była wystawa fotograficzna ogrodów, a mieszkańcy przygotowali różne przedmioty wykonane przez nich własnoręcznie. Były m.in. kwiaty z bibuły, serwetki i ozdoby wykonane techniką decoupage.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo