Film "Zimna wojna" w reż. Pawła Pawlikowskiego znów ma...

Film "Zimna wojna" w reż. Pawła Pawlikowskiego znów ma szansę na ważną nagrodę. Ma aż cztery nominacje do BAFTA 2019

(ŁUG)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sceny z filmu
1/5
przejdź do galerii

Sceny z filmu ©Fot. Dystrybutor

Właśnie poinformowano o nominacjach do jednych z najważniejszych nagród filmowych BAFTA 2019. Cztery szanse to prestiżowe wyróżnienie ma "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego
Zobacz galerię

Najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia - oto kategorie, w których "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego ma szansę na nagrodę.

To miłosna opowieść osadzone w realiach lat 50 i 60, tocząca się nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Berlinie i Jugosławii. To opowieść, której bohaterami są Zula (Joanna Kulig) i Wiktor (Tomasz Kot). Młoda dziewczyna chce zaistnieć w powstającym zespole "Mazurek" (skojarzenie z Mazowszem nieprzypadkowe). Wtedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, pianista, który zostaje jej instruktorem. A w tle muzyka ludowa i jazz.

Rekordzistą nominacji do tegorocznych nagród BAFTA jest "Faworyta". Ma ich 12. Po siedem otrzymały cztery filmy: "Narodziny gwiazdy", "Roma", "Pierwszy człowiek" i "Bohemian Rhapsody". "Vice" ma sześć szans na statuetki, a "Green Book" - podobnie jak "Zimna wojna" - cztery.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Nowe prawa na porodówkach. Mamy mogą być zaskoczone

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo