Film

Redakcja
redaguje Rafał Stanowski

Social Network

Premiera: 15 października.

Reżyseria: David Fincher. Występują: Jesse Eisenberg, Justin Timberlake,
Andrew Garfield.

Nie możecie żyć bez Facebooka? To obejrzyjcie najnowszy komediodramat Davida Finchera, autora thrillerów „Siedem” i „Podziemny krąg”. Tym razem obejdzie się bez grozy i krwi, bo „Social Network” jest komediodramatem. W roli głównej wystąpi najbardziej popularny serwis społecznościowy. Fincher pokaże jego wzloty i upadki. Zobaczymy biografię założycieli „Fejsa”.

Wyjście przez sklep z pamiątkami

Premiera: 12 listopada.

Reżyseria: Banksy.

Film podpisany przez najsłynniejszego twórcę graffiti na świecie, ukrywającego się pod pseudonimem Banksy. Nie wiemy, jak nazywa się naprawdę, co nie przeszkodziło mu zarobić milionów dolarów na sprzedaży swych dzieł, o które rywalizują na aukcjach największe gwiazdy Hollywood.Czy film pokaże prawdziwą twarz niepokornego artysty? Zapewne nie, choć być może dowiemy się jakichś sekretnych szczegółów.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 1

Premiera: 19 listopada.

Reżyseria: David Yates. Występują: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint.

Pierwsza część ostatniego odcinka sagi o Harrym Potterze. Będzie mrocznie, groźnie i śmiertelnie, bo dorastający czarodziej będzie musiał stanąć twarzą w twarz z rosnącym w siłę Lordem Voldemortem. Możemy się spodziewać dynamicznej fabuły i najwyższej klasy efektów specjalnych wspartych – po raz pierwszy – obrazem trójwymiarowym. To będzie magia w kinie!

Maczeta

Premiera: 19 listopada.

Reżyseria: Robert Rodriguez, Ethan Maniquis. Występują: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Jessica Alba.

Na filmy Roberta Rodrigueza warto czekać. Zwłaszcza jeśli kręci thriller kryminalny. Pierwszy brutal Hollywood – Danny Trejo – gra byłego agenta federalnego, który szuka zemsty na zdradzieckiej organizacji. W misji towarzyszy mu ksiądz, który ślubował, iż nie będzie używał przemocy. Z pewnością będzie jednak wiele wybuchów, strzelanin i okładania się czym popadnie, z czego słynie Rodriguez, bliski przyjaciel Quentina Tarantino. Zapowiada się inteligentna zabawa konwencjami z rozwałką na pierwszym, drugim i trzecim planie.

Iluzjonista

Premiera: 26 listopada.

Reżyseria: Sylvain Chomet.

Perełka dla fanów artystycznej animacji. Film geniusza rysunkowej i komiksowej kreski, Francuza Sylvaina Chometa, autora niezapomnianego „Tria z Belleville” (nominacja do Oscara). Fabuła opowiada o mistrzu iluzji, który spotyka młodego adepta tej sztuki i odmienia jego życie. Chomet słynie z tego, że proste historie przemienia w urzekające bajki. Współautorem scenariusza jest mistrz francuskiej komedii Jacques Tati, autor serii filmów o panie Hulot. Możemy być pewni, że w czasie seansu będziemy na przemian śmiać się i płakać – ze wzruszenia oczywiście.

OD AFRYKI PO AZJĘ – JESIEŃ POD BARANAMI

Najlepsze w Polsce i Europie Kino Pod Baranami przygotowało na jesień propozycje, których kinoman nie powinien przeoczyć. 1–7 października to 5. Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera. Przez 7 kolejnych dni zobaczymy produkcje reżyserów z różnych części tego kontynentu. Warto zarezerwować sobie czas 3 października o godz. 20.15. Wtedy w „Barankach” zobaczymy Manhattan Short Film Festival – ogólnoświatowy festiwal filmu krótkometrażowego. Od 8 do 14 listopada Kino Pod Baranami rozsmakuje się w filmach azjatyckich – odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Filmowego „Pięć Smaków”.

Szukajcie: www.kinopodbaranami.pl

R E K L A M A

Wideo

Dodaj ogłoszenie