Filmowa bramka Kurtyki

STM
1-0 M. Góral 33, 2-0 Kurtyka 56, 3-0 Kurtyka 61. Sędziował: P. Norek z Bochni. Żółte kartki: Kania - Barczyk. Widzów 100.

V liga piłkarska - Tarnów

Gosłavia Gosławice - Ciężkowianka Ciężkowice 3-0 (1-0)

Gosłavia: Smęda - Mleczko, Franczyk, M. Góral - Olesiński (87 Rzepski), Bysiek (81 Kordek), Witek, Kania (46 Cierpich), Pawłowski (61 Burnat) - Szczurek, Kurtyka.
Ciężkowianka: R. Truchan - M. Truchan, Stanuch, Barczyk - Miłkowski (46 Hołda), Marek Szczepanik, Mateusz Szczepanik, Oleksowicz, Kielar (70 Ruchwa) - Żegleń (60 Uchwat), Gryboś.
Na inaugurację rundy wiosennej, Gosłavia zdobyła ważne trzy punkty, gładko pokonując walczącą również o utrzymanie się w lidze, Ciężkowiankę.
Spotkanie nie stało może na najwyższym poziomie, nie brakowało w nim jednak sytuacji bramkowych i nieliczni kibice na pewno nie mogli narzekać na nudę. Przez pierwsze dwadzieścia minut gra toczyła się głównie w środkowych rejonach boiska i żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji do zdobycia bramki. W 21 min bliski tego był Olesiński, ale po jego strzale z rzutu wolnego z 25 m, zmierzającą w "okienko" piłkę obronił R. Truchan. Trzy minuty później nieznacznie pomylił się główkujący z 7 m M. Góral; potem nastąpił zaś kilkuminutowy okres naporu gości. W 25 min bardzo mocno, ale minimalnie niecelnie uderzył z 35 m Gryboś. Trzy minuty później, dobrą interwencją po strzale z 30 m Marka Szczepanika popisał się Smęda, a w 29 min po uderzeniu z 18 m Żeglenia, gospodarzy przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Najlepszą chyba w tym okresie okazję do zdobycia bramki miała jednak Ciężkowianka w 31 min. Wykonujący rzut wolny M. Truchan, wrzucił piłkę za obrońców Gosłavii, Żegleń za bardzo pospieszył się jednak z strzałem (przed Smędą znajdowało się trzech graczy gości) i z 7 m praktycznie podał piłkę miejscowemu bramkarzowi. Te niewykorzystane sytuacje szybko zemściły się na przyjezdnych. W 33 min, po kontrze Gosłavii prawą stroną boiska, Szczurek wrzucił piłkę w pole karne. Strzał z 14 m M. Górala zablokował wprawdzie jeden z obrońców gości, ale piłka trafiła ponownie pod nogi M. Górala, który z 20 m przymierzył precyzyjnie w "długi" róg.
Tuż po zmianie stron, tylko dobra interwencja R. Truchana zapopiegła stracie przez gości drugiej bramki, po strzale z 25 m - tuż przy słupku - Cierpicha. W odpowiedzi, sześć minut później nieznacznie pomylił się główkujący z 10 m Marek Szczepanik. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w ciągu kolejnych dziesięciu minut. W 56 min, Bysiek po akcji prawą stroną zagrał do wbiegającego Kurtyki. Gdy wszyscy oczekiwali, że miejscowy napastnik wbiegnie z piłką w pole karne, ten zdecydował się na strzał z woleja, po którym piłka trafiła w górny róg bramki gości. Zaledwie pięć minut po tej bramce godnej ligowych stadionów, Witek minął trzech rywali. Po jego strzale z 16 m, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a Kurtyka uderzeniem z 20 m umieścił ją pod poprzeczką. W 65 min kolejną okazję do zdobycia bramki miała Ciężkowianka, ale po dośrodkowaniu Grybosia z rzutu rożnego, minimalnie pomylił się Oleksowicz (w 75 min po akcji będącej niemal kopią tej sprzed dziesięciu minut, główkę Oleksowicza obronił Smęda). Z kolei w 74 min, czwartą bramkę zdobyć powinni miejscowi. Burnat z lewej strony zagrał wówczas do Kurtyki, który w polu karnym wzięty został "w kleszcze" przez obrońców Ciężkowianki. Wykonujący "jedenastkę" M. Góral nie trafił jednak w bramkę. Dwie minuty później Gosłavia miała kolejną okazję do przypieczętowania swojej wygranej. Szczurek zacentrował bowiem z końcowej linii boiska, ale po główce będącego w trudnej sytuacji Kurtyki, jeden z obrońców gości wybił piłkę z bramki. W 78 min na listę strzelców wpisać mógł się jeszcze również aktywny tego dnia Witek; po indywidualnej akcji uderzył jednak z 16 m obok słupka. (STM)