Finał MIMP bez "Jaskółek"

PIET
ŻUŻEL. W środę na torach w Rybniku, Gnieźnie i Ostrowie Wlkp. rozegrano turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wystąpili dwaj zawodnicy "Jaskółek" Szymon Kiełbasa i Jakub Jamróg, żaden z nich nie zdołał się jednak zakwalifikować do finałowej rozgrywki.

Znacznie bliżej wywalczenia awansu do finału MIMP był startujący w Ostrowie Wlkp. Szymon Kiełbasa. Tarnowianin zdobył w turnieju zasadniczym 8 pkt (1,0,2,3,2) i w wyścigu dodatkowym walczył o miejsce rezerwowego w finale z zawodnikiem PSŻ Poznań Grzegorzem Stróżykiem. Lepszy okazał się w tym biegu poznanianin natomiast Kiełbasa odpadł z dalszej rywalizacji.
O niepowodzeniu Kiełbasy zadecydował fatalny początek zawodów w jego wykonaniu. W pierwszych dwóch seriach tarnowianin zdobył zaledwie jeden punkt wygrywając w 2. wyścigu z rybniczaninem Kamilem Flegerem. W trzech ostatnich startach zawodnik "Jaskółek" pojechał już na dobrym poziomie; w 9. biegu przegrał jednak ze Stróżykiem, nasomiast w 16. wyścigu przyjechał na metę pierwszy. Przystępując do ostatniej serii startów tarnowianin miał już tylko szansę na wywalczenie miejsca rezerwowego, zaprzepaścił ją jednak przyjeżdżając na metę za plecami Kamila Pulczyńskiego z Unibaksu Toruń i wystąpił jedynie w biegu dodatkowym, o którym pisaliśmy wyżej.
Drugi z zawodników Unii Jakub Jamróg startował w zawodach w Rybniku i zgodnie z przypuszczeniami uplasował się na końcu stawki. Żużlowiec "Jaskółek" zdobył 2 pkt (0,1,1,0,0) i zajął dalekie 15. miejsce. Tarnowianin zdobył punkty wygrywając jedynie z najsłabszymi zawodnikami turnieju Markiem Czerwińskim z Kolejarza Opole i Mateuszem Chochlińskim z RKM ROW Rybnik.
Awans do finału MIMP, który rozegrany zostanie 8 sierpnia w Lesznie wywalczyli - z turnieju w Rybniku: Grzegorz Zengota i Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra, Dawid Lampart z Marmy Hadykówki Rzeszów, Sławomir Pyszny i Michał Mitko z RKM ROW Rybnik, Mateusz Kowalczyk z KSM Krosno i Borys Miturski z Włókniarza Częstochowa (rezerwowy). Z turnieju w Gnieźnie: Sławomir Musielak z Unii Leszno, Kacper Gomólski ze Startu Gniezno, Maciej Janowski z Atlasu Wrocław, Szymon Woźniak z Polonii Bydgoszcz, Damian Celmer z Unibaksu Toruń i Mikołaj Curyło z Polonii (rezerwowy). Z turnieju w Ostrowie Wlkp.: Przemysław Pawlicki z Unii Leszno, Rafał Fleger z RKM ROW, Emil Pulczyński z Unibaksu, Artur Mroczka z GTŻ Grudziądz oraz Adam Kajoch i Grzegorz Stróżyk (rezerwowy) z PSŻ Poznań.