Finał pucharu

ART
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE. Zawodami w Heerenveen panczeniści zakończyli zmagania w Pucharze Świata. Do rozegrania pozostały już tylko wielobojowe MŚ, które w najbliższy weekend odbędą się w także w tej holenderskiej miejscowości.

W finałowych zawodach dobre wyniki uzyskała Katarzyna Bachleda-Curuś (Poroniec Poronin). Na 1500 m była 8. (czas: 1.59,14, o 0,99 sekundy za zwyciężczynią Kanadyjką Kristiną Groves), a na 1000 m - 11. (1.17,53, wygrała Rosjanka Jekaterina Szikowa). W klasyfikacji końcowej PŚ przypadła jej odpowiednio 8. (przed rokiem była 12.) i 17. lokata.

Ponadto z polskiej ekipy 12. na 5000 m był Sławomir Chmura (MOS Milanówek Pruszków), wygrał Norweg Havard Boekko. Z kolei Maciej Ustynowicz (Marymont Warszawa) zajął 15. miejsce na 500 m i łącznie jest 18. W piątkowym wyścigu na 1500 m Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Kraków Zakopane) był 16. i w "generalce" przypadła mu 14. lokata.