Finał rozgrywek futsalu dla Proszowianki

PP
Zwycięzcy tegorocznej edycji proszowickiej ligi futsalu Proszowianka. Fot. Aleksander Gąciarz
0-1 Komenda 24, 1-1 Gałkowski 28, 1-2 M. Gorzkowski 32, 2-2 Grzegorczyk 34, 3-2 O. Gorzkowski 40. Sędziowali Tomasz Piróg i Piotr Gajewski.

Proszowianka – Grin-Rol 3-2 (0-0)

Proszowianka: Zawartka, Jelonkiewicz, Sędek, Jarzmik, Jasielski, Kowalski, Gałkowski, O. Gorzkowski, Grzegorczyk, Sołek

Grin-Rol: Pałaszewski, Komenda, Kwiecień, M. Gorzkowski, Warylak, Młodawski, Kupiszewski

W finale rywalem Proszowianki była jedyna drużyna, która pokonała obrońców tytułu w sezonie zasadniczym. Grin-Rol zwyciężył wówczas 4-2. To ten zespół stworzył w sobotę również pierwszą okazję bramkową, ale Komenda z bliska nie pokonał Zawartki. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć okazji do ich zdobycia nie brakowało. Więcej stworzyli ich zawodnicy Grin-Rol, ale najlepszej nie wykorzystał Gałkowski z Proszowianki, gdy po zagraniu Jasielskiego nie trafił z bliska do pustej nieomal bramki. W 30 minucie doszło do niecodziennej sytuacji gdy bronią bramki Grin-Rolu Pałaszewski strzałem z około 30 metrów próbował pokonać Zawartkę i zmusił go do sporego wysiłku. Prowadzenie dla Grin-Rolu zdobył w końcu płaskim strzałem z sześciu metrów Komenda. Wyrównał Gałkowski posyłając piłkę w samo okienko bramki Pałaszewskiego. Najpiękniejsza bramka spotkania nie zniechęciła jednak rywali Grin-Rol znów wyszedł na prowadzenie tym razem za sprawą indywidualnej akcji prawą stroną i potężnego uderzenia Michała Gorzkowskiego. Odpowiedzią Proszowianki była rozegrana dwie minuty później „klepka” Jarzmika z Grzegorczykiem zakończona celnym uderzeniem przy dalszym słupku. Gdy wszyscy w hali byli przekonani, że mecz rozstrzygnie się w dogrywce na indywidualną akcję lewą stroną zdecydował się Jarzmik. Uderzył mocno z ostrego kąta, Pałaszewski odbił piłkę, ale nadbiegający Olaf Gorzkowski z bliska wpakował ją do siatki. Była dokładnie 39 minuta i 58 sekunda.