Beata Bartków-Kwiatkowska wygrała zawody Grand Prix

Strzelectwo sportowe

Beata Bartków-Kwiatkowska

wygrała zawody Grand Prix

We Wrocławiu rozegrane zostały mistrzostwa Polski w strzelaniu z pistoletu dowolnego oraz Grand Prix w strzelaniu z broni pneumatycznej. W tej drugiej imprezie wśród pań triumfowała zawodniczka ZO LOK Kraków - Beata Bartków-Kwiatkowska.

Startująca w barwach krakowskiego klubu bielszczanka już w seriach eliminacyjnych (40 strzałów) uzyskała 384 pkt i aż o 5 pkt wyprzedzała Mirosławę Sagun (Legia Warszawa). W finale (96,4) nie dała już sobie odebrać zwycięstwa. Dobrze strzelała również kolejna zawodniczka ZO LOK Karolina Bujakowska, która uplasowała się z wynikiem 474,6 (378 + 96,6) na 3. miejscu. Następną zawodniczkę wyprzedziła zaledwie o 0,1 pkt! W pistolecie sportowym (30 + 30 strzałów) Bujakowska była 5., a Bartków-Kwiatkowska zakończyła zawody na 8. pozycji.
   W karabinie pneumatycznym 9. była Katarzyna Lenczowska (Wawel), a w sportowym (w pozycji leżąc) - 12. W konkurencji karabinu pneumatycznego panów 12. był jej klubowy kolega Marcin Królikowski.
   Gorzej krakowskim strzelcom wiodło się w mistrzostwach Polski w strzelaniu z pistoletu dowolnego. Najwyżej uplasował się Bartłomiej Nogieć (Wisła). Po rundzie kwalifikacyjnej zajmował 4. miejsce (551 pkt), ze stratą 4 "oczek" do podium. W serii finałowej strzelał jednak najsłabiej (81,5) i spadł na 7. lokatę. Dziesiąty w tej konkurencji - z wynikiem 539 - był Marek Majdak (ZO LOK).
   Finał, ale również nie podium, Bartłomiej Nogieć zaliczył w Grand Prix w "pneumatyku", gdzie uplasował się na 6. miejscu. Po rundzie zasadniczej (60 strzałów) miał trzeci wynik - 579, choć "oczko" więcej miało aż trzech zawodników. W finale strzelił 97,9, a rywale wykazali się lepszą celnością. Osiemnastą lokatę zajął Majdak, a 19. - Maciej Maślona (Wisła). (ART)