Finanse. Zdeponowane środki pieniężne są całkowicie bezpieczne

Janusz Michalczak
Janusz Michalczak
Fot. Archiwum Banku
Zwalczanie skutków pandemii koronawirusa wymusza również w bankowości ograniczenia bezpośrednich kontaktów. O wprowadzonych zmianach rozmawiamy z MARIĄ TWARDOWSKĄ, wiceprezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Nowym Sączu.

W tym trudnym czasie zachęcamy do ograniczania kontaktu z bankiem do niezbędnego minimum. Aktualnie kadra banku z uwagi na absencję pracowników, związaną głównie z opieką nad dziećmi w związku z zamknięciem szkół, jest mocno ograniczona. W Nowym Sączu mamy nieczynne dwa Punkty Obsługi Klienta: przy ul. Lwowskiej i I. Brygady, a poza miastem - w Kamionce Wielkiej oraz Wielogłowach i Rożnowie.

Z uwagi na trudną sytuację bardzo wskazanym w kontaktach z bankiem jest kanał elektroniczny (za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub za pośrednictwem e-maila). Zachęcamy do niego wszystkich klientów, którzy u nas aktualnie otwierają rachunki i tych, którzy już te rachunki posiadają. Na stronie www.bsnowysacz.pl w zakładce ,,Aktualności” znajduje się wniosek o nazwie ,,DYSPOZYCJA ZMIANY KANAŁU KOMUNIKACJI” (w zakresie informacji dotyczących m.in. wysyłania wyciągów bankowych, zmiany regulaminów różnych produktów bankowych, zmiany taryfy opłat i prowizji, a także zmiany tabeli oprocentowania produktów bankowych). Wniosek ten należy wydrukować, wypełnić, podpisać,zeskanować lub zrobić zdjęcie i wysłać na wskazany adres e-mailowy: [email protected] Dzięki tej dyspozycji, informacje do klienta będą docierały bezzwłocznie, co dzisiaj jest niezmiernie ważne. Rekomendujemy i zachęcamy, aby otwierać rachunki z dostępem przez internet i z dostępem do konta za pomocą karty płatniczej powiązanej z rachunkiem. Konta prowadzimy na jasnych i prostych zasadach.

Jakie są zalety tej formy kontaktu z bankiem?

Dostęp do bankowości internetowej umożliwia nieograniczony dostęp do rachunku - za pośrednictwem systemu eBankNet, 7 dni w tygodniu i 24 h na dobę. Klienci mają dzięki temu możliwość wykonywania przelewów w złotych np. za telefon, czynsz, internet, prąd itp. i walutach obcych, a także dostęp do usługi powiadamiania SMS o operacjach na rachunku, możliwość realizacji płatności w formie zlecenia stałego oraz polecenia zapłaty, a także doładowania telefonów komórkowych.

W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się dzisiaj seniorzy...

W swojej ofercie bank posiada specjalne Konto SENIOR dedykowane dla osób dojrzałych, które umożliwia gromadzenie środków i dokonywanie przelewów oraz wypłat za pomocą wydawanej do konta karty Visa lub Mastercard, również z możliwością dostępu przez internet. Godziny od 10.00 do 12.00 są przeznaczone do obsługi osób powyżej 65 roku życia. Przestrzegając tych zasad, stworzymy bezpieczną przestrzeń dla seniorów, których szczególnie zachęcamy w tym czasie do zakładania rachunków ROR z dostępem przez internet i za pośrednictwem karty płatniczej.

Czas pandemii to również ograniczenie maksymalnej ilości klientów do 3 osób - na jedno stanowisko kasowe. Niejednokrotnie ten wymóg sprzyja powstawaniu kolejek i zdenerwowania wśród klientów Mimo wszystko bardzo prosimy o wzajemne poszanowanie, a w trosce o najwyższą wartość, jaką jest zdrowie i życie pracowników i klientów banku, o cierpliwość i wyrozumiałość. Wspierajmy się wzajemnie, wybierajmy wszystko, co polskie. Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu to bank polski wybierany od pokoleń.

Czy środki klientów banku są bezpieczne?

Tak, środki zdeponowane w Banku Spółdzielczym w Nowym Sączu są całkowicie bezpieczne. Cały sektor bankowy działa w sposób stabilny, o czym informuje także w swoich komunikatach Narodowy Bank Polski. Bank realizuje wszystkie podstawowe obowiązki, a wszelkie operacje bankowe przeprowadzane są bez zakłóceń.

Jak najlepiej wypłacić gotówkę?

W obecnym czasie szczególnie rekomendujemy operacje bankowe bezgotówkowe. Jeśli jednak konieczna jest wypłata gotówki, w pierwszej kolejności prosimy o skorzystanie z bankomatów, a dopiero, gdy jest to niezbędne, zalecamy kontakt z bankiem. Przy okazji zachęcam do szeroko rozumianej ostrożności przy posługiwaniu się kartą. Polecamy realizowanie płatności telefonem lub kartą - optymalnie z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych, a także - w miarę możliwości - realizowanie zakupów i płatności przez internet z użyciem bankowości elektronicznej.

Komu bank odracza spłaty kredytów?

Odroczenie spłaty jest przeznaczone dla klientów oraz firm, których sytuacja ekonomiczna istotnie pogorszyła się w związku z epidemią koronawirusa. Aby odroczyć spłatę należy złożyć odpowiedni wniosek, w którym uzasadni się konieczność zawieszenia spłaty kredytu. Korzystając z okazji chciałabym życzyć wszystkim Czytelnikom zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych w zdrowiu oraz miłej, rodzinnej atmosferze i jak najszybszego powrotu do normalnego życia.

Rozmawiał Janusz Michalczak

Polska stała się bezpieczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie